Gdzie los poniesie. O podróżach, które zmieniają punkt widzenia

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 17:00
- Podczas wypraw zmieniają się priorytety. Zamiast myśleć o problemach w pracy, muszę zająć się szukaniem noclegu albo organizowaniem sobie jedzenia - opowiada Dawid Białowąs, autor bloga "Gdzie los poniesie".    
Audio
  • Dawid Białowąs o tym, jak przygotować wyprawę rowerową na Wschód i dlaczego warto poznawać świat (Czat Czwórki/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: TweSwe/Pixabay/dom. publiczna

Gość Czwórki właśnie wrócił z miesięcznej wyprawy m.in do Pamiru i Tadżykistanu. - Nastawiłem się przede wszystkim na widoki, ale ogromnie zaskoczyli mnie też ludzie. Tamtejsi mieszkańcy, mimo że mają mniej od nas, są dużo bogatsi wewnętrznie - wspomina bloger. - Wielokrotnie z moim kompanem byliśmy zapraszani do domów na herbatę, na nocleg - dodaje.

Czytaj także
nidzica czorsztyn pieniny 1200.jpg
Pieniny w gawędach duchów, magów i superbohaterki św. Kingi

Podróż odbyła się na rowerach. - Największym problemem okazał się nie sam wyjazd, tylko logistyka przedwyprawowa - opowiada Dawid Białowąs i krok po kroku wyjaśnia, jak powinny wyglądać przygotowania do takiej eskapady. O czym musimy pamiętać? I dlaczego ostatnia wyprawa blogera odbywała się pod hasłem "Sakwa pełna kredek"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Dawid Białowąs (podróżnik, autor bloga "Gdzie los poniesie")

Data emisji: 23.07.2018

Godzina emisji: 16.17

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak