X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie "na kocią łapę". Czy ślub jest nam potrzebny?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 19:03
Według badań CBOS ponad 60 proc. Polaków akceptuje życie w tzw. konkubinacie i rezygnację z małżeństwa. Ankietowani przyznali, że w związku najważniejsze są miłość i zaufanie, a nie "dokument".
Audio
  • Dlaczego zawieramy małżeństwa, i dlaczego niektórzy decydują się na konkubinat? (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: andreonegin/Shutterstock.com

- Akt ślubu nie jest już dla nas nadrzędny, kiedy po prostu chcemy być razem. Małżeństwo przestało być jedynym słuszną receptą na szczęście i zaspokojenie naszej potrzeby bliskości, miłości, posiadania potomstwa - mówiła dr Justyna Pokojska. Zaś jak tłumaczyła Bianka Beata Kotoro, rządzą nami także emocje, czyli głównie lęki. - Szukamy pretekstów, mówimy sobie m.in., że to jest tak olbrzymi wydatek. Ciągle się czymś zasłaniamy, a nie bierzemy odpowiedzialności na siebie i nie zastanawiamy się nad tym, czy rzeczywiście chcemy podjąć taką decyzję, czy nie - tłumaczyła ekspertka.  

Jak przekonywały ekspertki w Czwórce, powodów, dla których nie decydujemy się na zawarcie małżeństwa jest wiele, m.in. to, że młodzi ludzie chcą "przetestować się” nawzajem, zamieszkać razem i poznać swoje wady. Ale także obawa przed odpowiedzialnością. Dlaczego na życie bez ślubu decydują się kobiety, a dlaczego mężczyźni? Czy w naszej świadomości posiadanie dzieci legitymizuje nieformalny związek? I dlaczego w ogóle wchodzimy w związki, a także, jak zmieniają sie nasze życiowe potrzeby na przestrzeni lat? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. A to, czy ślub jest ważny dla naszych słuchaczy sprawdzała Weronika Puszkar.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Justyna Pokojska (socjolog, Uniwersytet Warszawski), Bianca-Beata Kotoro (psychoseksuolog, Uniwersytet SWPS)

Data emisji: 4.04.2019

Godzina emisji: 16.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak