Boogie woogie - taniec, który jest zabawą

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 13:13
Światową popularnością boogie-woogie cieszyło się w latach 30. ubiegłego wieku. Dzisiaj przeżywa renesans. Ten dynamiczny taniec wymaga nie byle jakiej kondycji, ekspresji i poczucia humoru.
Audio
  • O boogie woogie opowiadają Marcelina Sroczyńska i Grzegorz Kowalczyk (Czat Czwórki)
Grzegorz Kowalczyk i Marcelina Sroczyńska
Grzegorz Kowalczyk i Marcelina Sroczyńska Foto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

- Boogie woogie to niesamowita muzyka bazująca na fortepianie, to najbardziej charakterystyczny element. Mówi się, że jej historia rozpoczęła się… w pociągach. Ich koła wystukiwały rytm, który inspirował tancerzy - mówił Grzegorz Kowalczyk. A jak przekonywała marcelina Sroczyńska, dziś taniec ten wymaga dobrego przygotowania technicznego. - To jeden z najszybszych tańców świata, więc by tańczyć go dobrze, trzeba poświęcić sporo czasu na treningi. Mimo to, boogie woogie wciąż pozostaje zabawą, nie mogą w tym tańcu tylu ram i zasad, jakie mamy w tańcu towarzyskim.

Jakie zasady panują w boogie woogie i czy to prawda, że treningi trzeba zaczynać treningi jako dziecko, by osiągać sukcesy? Jak zaczęła się przygoda z tańcem gości Czwórki i co jeszcze ciągnie ich do boogie woogie? O tym w nagraniu rozmowy ze studia. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Weronika Puszkar

Goście: Marcelina Sroczyńska i Grzegorz Kowalczyk (ze szkoły SwingStep.pl, mistrzowie Polski boogie-woogie)

Data emisji: 13.05.2019 

Godzina emisji: 16.09

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń