Świerk na święta. O wypożyczalniach choinek

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 19:00
Możemy kupić ścięte drzewko i, gdy uschnie, wyrzucić je do kompostu. Możemy kupić świerk w doniczce i po świętach zasadzić w ogródku. Możemy wreszcie wypożyczyć świąteczne drzewko, zadbane, wypielęgnowane, bo wypożyczalnie choinek zwykle prowadzone są przez centra ogrodnicze.
Audio
  • Jak działa wypożyczalnia choinek? (Czat Czwórki/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Zuzha/Shutterstock.com

Czytaj także
shutterstock drzewka choinka 1200.jpg
Żywa czy sztuczna? Ekologiczna choinka na święta

Jedną z wypożyczalni prowadzi Tomasz Wdowiak. - Mamy drzewka w doniczkach, które przez pewien czas mogą stać w domach, a po świętach wrócić do swojego naturalnego środowiska. Żeby żyć, rosnąć i rozwijać się w potężne drzewa - mówi. - Rośliny, które rosną w gruncie, mają większy dobrostan i więcej składników odżywczych.  

Co roku w Polsce w okolicach świąt wycinanych jest ponad 6 milionów drzewek. - To taka tradycja, która z jednej strony ma nam uprzyjemnić wyjątkowy czas w roku, z drugiej powoduje, że marnotrawimy masę roślin- przekonuje Wdowiak i podpowiada, jak jeszcze można temu zapobiec.

Czytaj także
czwórka anna indulska fot terzoni 1200.jpg
Prezenty zrób własnoręcznie. Na WZORACH wydziergaj czapkę

W ofercie wypożyczalni dominują świerki, ale w różnych odmianach. Są kłujące, serbskie i kaukaskie. - Są także stali klienci, którzy wracają po "swoje drzewko". Bo już dekorowała ich dom, bo już dzieci nadały im imię - opowiada rozmówca Anny Depczyńskiej.

Jak uzyskać w domu zapach świąt? Czym kierować się przy wyborze drzewka? Co zrobić, by jak najdłużej zachowało świeżość? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Gość: Tomasz Wdowiak

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Data emisji: 16.12.2019

Godzina emisji: 14.15

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak