X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Praca za granicą. "To niezastąpione doświadczenie"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 21:20
Nowe kontakty, codzienne korzystanie z obcego języka, podejmowanie wyzwań, współpraca z międzynarodowym środowiskiem - to daje praca za granicą. - To także doświadczenia, których nie da się zdobyć w żaden inny sposób - mówiły Katarzyna Maciejak, która pracowała na Islandii i Karolina Nowak, która powróciła z Japonii.
Audio
  • Co daje nam praca poza granicami Polski - rozmowa m.in. z Katarzyną Maciejak i Karoliną Nowak (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Free-Photos/Pixabay

Międzynarodowe zespoły można spotkać także w polskich firmach, jednak praca za granicą oferuje nam coś więcej - twierdzą zgodnie goście Czwórki. To możliwość sprawdzenia się w zupełnie samodzielnym życiu, czasem bardzo daleko od domu. - Leciałam do Japonii "w ciemno", nie miałam tam zaplanowanej pracy. Przygotowałam się jednak do tej podróży: miałam m.in. swoje portfolio - wspominała Karolina Nowak, która zatrudniła się w Nagoi. - Na miejscu okazało się, że wiele rzeczy i tak mnie zaskoczyło, i tak naprawdę dopiero po powrocie do Polski zrozumiałam, jak wiele czas spędzony w Japonii mnie nauczył.

Katarzyna Maciejak pracowała zaś na Islandii. - Można szukać tam pracy przez różne agencje, ale najlepszym wyjściem będzie robienie tego samodzielnie: pisanie maili, wysyłanie CV - opowiadała rozmówczyni Piotra Firana. - Islandczycy są, przynajmniej początkowo, bardzo bezpośredni i przyjaźni, więc z kontaktem z nimi nie ma problemów. Na dłuższą metę Islandia okazała się idealnym miejscem też do tego, by oderwać się od codzienności, wyciszyć i odreagować zgiełk wielkiego miasta, w którym mieszkam na co dzień w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE Polacy na emigracji. "Życie w dwóch rzeczywistościach" >>>

Dlaczego w Japonii - w przeciwieństwie do Islandii - nie należy szukać pracy osobiście? Czym jeszcze różni się życie tam i na Islandii? I co dały naszym gościom doświadczenia zdobyte w pracy poza Polską? Co o naszych rodakach wiedzą Islandczycy - i które polskie słodycze najbardziej przypadły im do gustu? A którą wokalistkę znad Wisły kochają mieszkańcy Japonii? 

O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie m.in. rozmowa z Białorusinem - ekonomistą, który pracuje w Polsce w branży finansowej. O swoich doświadczeniach i planach zawodowych opowiedział Annie Depczyńskiej.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Goście: Katarzyna Maciejak (pracowała na Islandii), Karolina Nowak (pracowała w Japonii)

Data emisji: 2.01.2019

Godzina emisji: 15.09

kd/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak