Branża hotelarska w czasie pandemii, paszporty COVID-owe i podróże

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 22:15
W poniedziałkowe popołudnie sprawdzimy między innymi, jak pomimo pandemii branża hotelarska działa w czasie ferii, jakie zmiany w paszportach COVID-owych i dlaczego warto pojechać do Uzbekistanu. 
Branża hotelarska była jedną z tych, które najbardziiej ucierpiały w wyniku pandemii.
Branża hotelarska była jedną z tych, które najbardziiej ucierpiały w wyniku pandemii.Foto: shutterstock.com/Thomas Dekiere

Zbliża się druga rocznica pandemii w Polsce. Branża hotelarska była jedną z tych, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii. Trwają ferie, ale mamy też szczyt czwartej fali. Jak wpływa to na bieżącą sytuację w branży hotelarskiej? Czy hotele mogą liczyć na przychody?

Jeszcze do niedawna polska branża hotelarska rozwijała się bardzo dynamicznie. Powstawały nowe obiekty, rósł też rynek apartamentów na wynajem. W 2020 roku, na skutek epidemii COVID-19, rozwój się zatrzymał, a potem zaczął się regres związany z lockdownem i ograniczeniami. W najbliższym wydaniu audycji sprawdzimy jak doświadczenia pandemii zmieniły branżę hotelarską i co to oznacza dla klientów.

W Czwórce opowiemy też o zmianie terminów ważności paszportów covidowych. Dotychczas był to rok, jednak po decyzji Komisji Europejskiej, ich ważność będzie wynosiła dziewięć miesięcy. Przy tym nadal nie wiadomo jak długo trwa ochrona po dawce przypominającej. Sprawdzimy jakie terminy ważności wprowadzają poszczególne kraje.

W cyklu "Spotkanie z ciekawym człowiekiem" opowiemy o współczesnym Uzbekistanie. Jesienią 2021 roku Paweł Marciocha, autor bloga "Gdzieś ty był" odwiedził Uzbekistan - fascynujący, wielobarwny, otwarty dla turystów, bez wiz! Zwiedził jedno z najpiękniejszych miast Azji - Samarkandę. Jednak najbardziej liczył się dla niego czas spędzony z ludźmi. W jednej z lokalnych wsi uczył angielskiego i mógł z bliska przyjrzeć się życiu w małym miasteczku Besharik. O tym wszystkim opowie nam w poniedziałkowe popołudnie.

W audycji zaprosimy także na Strefę Studenta oraz popołudniowy przegląd sportowy

Zobacz także:

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w poniedziałek (31.01) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

aw

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka zima COVID-19 hotel