Remont po polsku. Jak znaleźć dobrych fachowców?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 17:27
Źle zamontowane okna, odstające płytki kuchenne, krzywo przytwierdzone panele podłogowe - to problemy osób, które zmagają się z remontem. - Dobrych fachowców najłatwiej znaleźć dzięki poleceniom znajomych i rodziny - mówił Wiesiek Skiba, specjalista remontowy.
Audio
  • Jak skutecznie przeprowadzić remont i nie wydać przy tym majątku? (Czat Czwórki)
Polacy planują coraz więcej remontów mieszkań i domów, niezależnie od poziomu ich zarobków.
Polacy planują coraz więcej remontów mieszkań i domów, niezależnie od poziomu ich zarobków.Foto: Matej Kastelic/Shutterstock.com

chiny jakoby 1200.jpg
Remont nie musi być rewolucją w portfelu

Wiesiek Skiba, specjalista ds. remontowych bronił swoich kolegów po fachu. - Zdarza się, że chcemy zrobić remont "po kosztach". A jeśli coś jest tanie, wcale nie znaczy, że jest dobre - mówił gość Piotra Firana. Jak podkreślał, zanim zatrudnimy fachowca, warto obejrzeć, jak pracuje on u innych. - I zobaczyć jego narzędzia. Jeśli będą one czyste, to oznacza, że o nasze materiały ten fachowiec też zadba - tłumaczył ekspert.

Magda Motrenko Słyszałam historie, w których fachowiec trafia do więzienia, więc remont się opóźnia, albo zostaje wyrzucony z własnego domu, więc mieszka w tym remontowanym 

Z jakimi kosztami remontu trzeba się liczyć, jeśli kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym? Po czym poznać dobrych fachowców i czy istnieje "test", dzięki któremu sprawdzimy ich kompetencje zanim ich zatrudnimy? Jak skonstruować umowę, by nasi fachowcy rzeczywiście wykonali swoją pracę w umówionym terminie i co powinni zrobić ci, którzy chcą nauczyć się tego zawodu?

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"
Prowadzi: Piotr Firan
Gość:
Magda Motrenko (blog "Wnętrza zewnętrza"), Wiesiek Skiba (specjalista od remontów)
Data emisji:
26.01.2018
Godzina emisji: 15.10

kd/kul