Polskie Radio
Section05
remont domu

Będzie pan zadowolony, czyli miało być pięknie, solidnie i tanio...

W internecie można znaleźć mnóstwo filmików dokumentujących "genialne dokonania" różnorakich specjalistów i fachowców z bożej łaski. I byłoby to zabawne, gdyby nie fakt, że często kryje się za tym dramat ludzi, którzy stracili także pieniądze. Więcej, czasami pojawia się nawet przemoc!
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo oszustwo budownictwo remont mieszkania remont domu fachowcy robotnicy przemoc agresja alkohol kradzież Trójka reportaż Katarzyna Handerek

Remonty, podróże i samochody. Jak wyglądają jesienne plany finansowe Polaków?

Co piąty Polak planuje jesienią remont domu lub mieszkania, co ósmy ankietowany zamierza w najbliższym czasie kupić nowy samochód, ale prawie 40 proc. w ogóle nie robi żadnych większych jesiennych planów finansowych - wynika z badania Santander Consumer Banku.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo konsument Koronawirus w Polsce inwestycje samochody mieszkania remont mieszkania remont domu GOSPODARKA

Lokatorzy mieszkania w prywatnej kamienicy bez dachu nad głową

Właściciel kamienicy przy ul. Peowiaków 4 w Lublinie, korzystając z nieobecności lokatorów jednego z mieszkań, rozpoczął w mieszkaniu remont. Lokatorzy - pani Bernadetta wraz z partnerem i dzieckiem - zostali bez dachu nad głową. Od tego czasu mieszkają u znajomych. Stowarzyszenie Akcja Lokatorska przekazała na ręce prezydenta miasta petycję z prośbą o zainteresowanie się tą sprawą.
Zobacz więcej na temat:  Lublin mieszkanie remont domu