Polskie Radio
Section05
remont mieszkania

Ekipy remontowe i instalatorzy fotowoltaiki. W 2023 r. tych specjalistów poszukiwaliśmy najczęściej

W 2023 r. o 40 proc. spadło zainteresowanie specjalistami z zakresu fotowoltaiki, mimo to ich usługi nadal był poszukiwane najczęściej - wynika z raportu platformy Oferteo.pl. Na drugie miejsce z dziewiątego przesunęły się usługi remontów domów i mieszkań. Zainteresowanie nimi wzrosło o 34 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma usługi remont mieszkania remont domu panele słoneczne

Norweski dom – prosty, niewyróżniający się, wygodny i ekologiczny

Co prawda hygge, jako nazwa stylu życia, to pomysł duński, jednak tak naprawdę można go spotkać w całej Skandynawii. Norwegowie, którzy mają swój friluftsliv, czyli „życie na świeżym powietrzu” (fri – wolny, luft – powietrze, liv – życie), jeśli chodzi o dom, także uważają, że powinno być przyjemnie, estetycznie, ale przede wszystkim – wygodnie i komfortowo.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA dom mieszkanie Skandynawia Norwegia ekologia remont mieszkania remont domu Piotr Firan Trójka

Brudziński odpowiada "GW" ws. remontu mieszkania: żadna publiczna złotówka nie była zaangażowana

Joachim Brudziński skomentował zarzuty "Gazety Wyborczej". - Gdy zacznie się sprawa w sądzie, przedstawię dokumenty ws. remontu mojego mieszkania. Żadna publiczna złotówka nie była zaangażowana, nie brali w tym udziału żadni podwykonawcy z PHH. To paskudne kłamstwo - powiedział w Radiu Puls eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Joachim Brudziński Gazeta Wyborcza remont mieszkania

Materiały budowlane z drugiej ręki. Sprawdź, jak to działa

W sieci znajdziemy materiały budowlane, których nie wykorzystano. Płytki, cegły, kleje, a nawet drzwi czy okienne ramy zgarnąć można taniej niż w tradycyjnych sklepach. - Żeby ładnie wyremontować sobie łazienkę, wcale nie trzeba mieć takich samych płytek na wszystkich czterech ścianach - mówią architekci Kuba Majzel i Karol Łącki.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Marta Hoppe remont mieszkania remont domu finanse ekologia

Niepotrzebne materiały budowlane? Nie wyrzucaj! Oddaj!

Wystarczy jedno spojrzenie w kierunku którejkolwiek z wiat śmietnikowych, by przekonać się jak wiele wyrzucamy jedzenia, ubrań, książek i mebli. Wyjątkiem nie są materiały budowlane. W Kołobrzegu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ruszył projekt "Garść gipsu". Cel jest jeden – zebranie od mieszkańców niepotrzebnych materiałów budowlanych, które pozostały po remontach i przekazanie ich do potrzebujących.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Kołobrzeg pomoc pomoc społeczna remont mieszkania remont domu remont zachodniopomorskie STYL ŻYCIA