Wirtualna rzeczywistość. Warto się w niej zanurzyć? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:45
- To nie jest kwestia kilku, ale np. stu lat, ale mam już wizję rozwoju ludzkości, w której praca będzie przywilejem wyłącznie osób najbardziej wykształconych, inteligentnych. Cała reszta podłączona będzie do wirtualnej rzeczywistości - mówiła Joanna Sosnowska, ekspertka ds. nowych technologii.
Audio
  • Joanna Sosnowska o przyszłości technologii wirtualnej rzeczywistości w okularach, ale także w... zegarkach (TOP/Czwórka)
  • O tym, do czego za kilka lat może nam się przydać wirtualna rzeczywistość mówi Joanna Sosnowska (TOP/Czwórka)

Zobacz także
iluminacja 1200.jpg
Iluminacja Warszawy - gdy miasto lśni milionem świateł [WIDEO]

Okulary do oglądania wirtualnej rzeczywistości to nie to samo, co okulary rozszerzające rzeczywistość. - Jest kolosalna różnica zarówno w doświadczeniach użytkownika, jak i w samej konstrukcji tego sprzętu - mówiła Joanna Sosnowska. - W przypadku rzeczywistości rozszerzonej dodajemy po prostu informacje do świata, który mamy wokół siebie, zaś, okulary do wirtualnej rzeczywistości są całkowicie zabudowane, odcinamy się od świata, by przenieść się do innego, np. na powierzchnię Marsa, czy na dno oceanu.

Na razie okulary do przenoszenia się w wirtualną rzeczywistość mają formę wyłącznie rozrywkową. Ale powoli zaczynają być komercjalizowane, m.in. przez sieci handlowe, czy biura podróży. Jaka przyszłość czeka tę technologię i jak można ją jeszcze udoskonalać? O tym Joanna Sosnowska mówiła w rozmowie z Kubą Marcinowiczem. W programie opowiadała także o kwotach, na które należy się przygotować, by mieć swój własny zestaw do wirtualnej rzeczywistości i tłumaczyła, jak każdy z nas dzięki mobilnym aplikacjom może się w każdej chwili przenieść do "równoległych światów".

***

Tytuł audycji: "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem"  

Prowadzą: Kuba Marcinowicz

Goście: Joanna Sosnowska (WP.pl)

Data emisji: 8.12.2016

Godzina emisji: 17.05

kd/mz

Czytaj także

Wysokopłatny sms - jak nie dać się nabrać?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 17:03
W audycji "TOP/Trochę Optymizmu Popołudniem" rozmawialiśmy m.in. o tym, jak nie dać się złapać w smsową pułapkę, i nie zapłacić kroci za coś, czego tak naprawdę wcale nie chcieliśmy kupić. Gościem był Marcin Papiński z InfoBip.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iluminacja Warszawy. Gdy miasto lśni milionem świateł [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 17:12
- Za tę instalację odpowiedzialny jest cały zespół ludzi, to bardzo skomplikowana operacja - mówią w rozmowie z Kubą Marcinowiczem Olga Mościcka-Taras z Multidecor i Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.
rozwiń zwiń