X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wirtualna rzeczywistość. Warto się w niej zanurzyć? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:45
- To nie jest kwestia kilku, ale np. stu lat, ale mam już wizję rozwoju ludzkości, w której praca będzie przywilejem wyłącznie osób najbardziej wykształconych, inteligentnych. Cała reszta podłączona będzie do wirtualnej rzeczywistości - mówiła Joanna Sosnowska, ekspertka ds. nowych technologii.
Audio
  • Joanna Sosnowska o przyszłości technologii wirtualnej rzeczywistości w okularach, ale także w... zegarkach (TOP/Czwórka)
  • O tym, do czego za kilka lat może nam się przydać wirtualna rzeczywistość mówi Joanna Sosnowska (TOP/Czwórka)

Zobacz także
iluminacja 1200.jpg
Iluminacja Warszawy - gdy miasto lśni milionem świateł [WIDEO]

Okulary do oglądania wirtualnej rzeczywistości to nie to samo, co okulary rozszerzające rzeczywistość. - Jest kolosalna różnica zarówno w doświadczeniach użytkownika, jak i w samej konstrukcji tego sprzętu - mówiła Joanna Sosnowska. - W przypadku rzeczywistości rozszerzonej dodajemy po prostu informacje do świata, który mamy wokół siebie, zaś, okulary do wirtualnej rzeczywistości są całkowicie zabudowane, odcinamy się od świata, by przenieść się do innego, np. na powierzchnię Marsa, czy na dno oceanu.

Na razie okulary do przenoszenia się w wirtualną rzeczywistość mają formę wyłącznie rozrywkową. Ale powoli zaczynają być komercjalizowane, m.in. przez sieci handlowe, czy biura podróży. Jaka przyszłość czeka tę technologię i jak można ją jeszcze udoskonalać? O tym Joanna Sosnowska mówiła w rozmowie z Kubą Marcinowiczem. W programie opowiadała także o kwotach, na które należy się przygotować, by mieć swój własny zestaw do wirtualnej rzeczywistości i tłumaczyła, jak każdy z nas dzięki mobilnym aplikacjom może się w każdej chwili przenieść do "równoległych światów".

***

Tytuł audycji: "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem"  

Prowadzą: Kuba Marcinowicz

Goście: Joanna Sosnowska (WP.pl)

Data emisji: 8.12.2016

Godzina emisji: 17.05

kd/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wysokopłatny sms - jak nie dać się nabrać?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 17:03
W audycji "TOP/Trochę Optymizmu Popołudniem" rozmawialiśmy m.in. o tym, jak nie dać się złapać w smsową pułapkę, i nie zapłacić kroci za coś, czego tak naprawdę wcale nie chcieliśmy kupić. Gościem był Marcin Papiński z InfoBip.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iluminacja Warszawy. Gdy miasto lśni milionem świateł [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 17:12
- Za tę instalację odpowiedzialny jest cały zespół ludzi, to bardzo skomplikowana operacja - mówią w rozmowie z Kubą Marcinowiczem Olga Mościcka-Taras z Multidecor i Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.
rozwiń zwiń