Babcia i dziadek w sieci. Co klikają i lajkują?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 19:45
Kiedyś do wnuków dzwonili, a do znajomych wysyłali listy. W XXI wieku babcie i dziadkowie - żeby pozostać w kontakcie ze światem - chcą stawić czoła postępowi technologicznemu. I część przyznaje, że świetnie im to idzie.
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Olena Yakobchuk/Shutterstock.com

Czytaj także
empatia 1200.jpg
Empatia - narzędzie, które pozwala zrozumieć innych

"Wchodzę na Skype'a, bo lubię poplotkować", "pisze do znajomych z Indii", "nie mogę oderwać się od telefonu" - takie deklaracje usłyszał od seniorów Mateusz Kulik. - To jest nieco inna gałąź internetu od tej, którą znają młodzi ludzie - mówi Maciek Wernio z Noizz.pl. - Udostępniane obrazki, żarty czy emotikony też różnią się od tego, co mają w obiegu młodzi. Seniorzy dzielą się prozą życia codziennego i w moim odczuciu jest to w porządku, że udało im się znaleźć własny język komunikacji - dodaje.  

Powstała nawet specjalna twórczość, która starsi użytkownicy sieci chętnie udostępniają na swoich profilach w społecznościówkach. - To głównie motywy z ptactwem, drobiem i z serduszkami - opowiada ekspert z branży internetowej Daniel Arciszewski. - Seniorzy w wiadomościach często odznaczają wszystkich swoich znajomych i życzą im miłego dnia, albo wesołego poranka.   


Czytaj także
Malarstwo 1200.jpg
Arteterapia - leczenie sztuką

Czy w dzisiejszych czasach, kiedy młodzi ludzie coraz chętniej przenoszą aktywność na Instagrama, Facebook ma szansę stać się platformą komunikacyjną dla seniorów?

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 21.01.2020

Godzina emisji: 17.15

kul