Zawody Predator Games 2023. "Chcemy odczarować gaming"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 18:05
Ponad 16 tysięcy uczniów z całej Polski weźmie udział w Międzyszkolnych Rozgrywkach Gamingowych Predator Games 2023. - Chcemy zbudować most między dziećmi, ich rodzicami i szkołą. Ważne jest dla nas to, by z gamingu uczynić temat, o którym się rozmawia, i który na co dzień funkcjonuje w domach - podkreślał współorganizator wydarzenia Jeremi Rybak.
Jak przebiegać będą międzyszkolne zawody e-sportowe?
Jak przebiegać będą międzyszkolne zawody e-sportowe? Foto: Shutterstock/ronstik

- Odczarowujemy temat grania w gry i dajemy młodym narzędzia, by mogli cieszyć się z dyscypliny, jaką jest e-sport - mówił gość Czwórki. Jak tłumaczył, gaming to nie tylko granie na komputerze i "klikanie w klawiaturę". To także okazja do codziennego treningu m.in. refleksu, koncentracji. Granie daje także możliwości budowania relacji z rówieśnikami. - Młodzi ludzie uczą się języków obcych, myślenia strategicznego, koordynacji oko-ręka. Dla nich gaming jest codziennością, a dorośli na siłę chcą to zmienić, mówiąc swoim dzieciom: "nie graj tyle" - opowiadał.

Predator Games to nie tylko dobra zabawa, ale i okazja do nabywania doświadczeń i uczestnictwa w zawodach. Młodzi fani gier komputerowych będą mogli poczuć się jak profesjonalni e-sportowcy i jednocześnie zdobyć cenne nagrody. - Dajemy platformę i narzędzia, by znaleźć wspólny język między pokoleniami - mówił gość Czwórki.

- Nasz projekt skierowany jest do szkół podstawowych i średnich, a minimalny wiek gracza to 13 lat. Będziemy grać w cztery gry, a każda z nich będzie miała indywidualny turniej - wyliczał Jeremi Rybak. - Doszliśmy do wniosku, że szkoły są wielką wartością w naszym kraju i chcemy to wykorzystać, a jednocześnie dać coś od siebie. Tak powstał pomysł na nasze zawody - wspominał. 

Posłuchaj
10:46 predator all 8 marzec 2023 18_11_29.mp3 Jak będą przebiegać tegoroczne zawody Predator Games 2023 (TOP/Czwórka) 

Zobacz także: 

Tegoroczna odsłona Predator Games 2023 wystartuje już 27 maja w Warszawie. W sieci pojawi się stream z wydarzenia. - Będzie także możliwość spotkania z influencerami i youtuberami powiązanymi z danymi tytułami gier - zaznaczał gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Jeremi Angowski

Gość: Jeremi Rybak (współorganizator Międzyszkolnych Rozgrywek Gamingowych Predator Games 2023)

Data emisji: 08.03.2023

Godzina emisji: 17.15

kd