Melancholy Hill, Bleach kontra Yuuki - będzie o nich głośno

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 12:00
W nowej audycji "Będzie głośno!" pojawili się młodzi artyści - grupa Melancholy Hill, Bleach i Yuuki, którzy na muzycznych kontach mają już wiele sukcesów. W Czwórkowym studiu było też sporo muzyki na żywo!
Audio
  • Melancholy Hill, Bleach i Yuuki - wywiady i muzyka na żywo (Będzie głośno/Czwórka)
Yuuki jest finalistką programu Must Be The Music, ma także na koncie występy w radiu.
Yuuki jest finalistką programu "Must Be The Music", ma także na koncie występy w radiu. Foto: mat. pras.

Grupa Bleach/mat. pras. Grupa Bleach/mat. pras.

Bleach wykiełkował w głowie gitarzysty-dyktatora Łukasza Lenia na początku 2012 roku w Dęblinie, jako alternatywa dla rzekomego końca świata, potem do składu dołączyła wokalistka Hanna Czerska. Bleach nagrał m.in. płytę "Ego" i anglojęzyczną EP-kę "Seasons" i jak podkreślał Leń, stara się łączyć muzykę klubową i rockiem. - Chcemy przemycić do publiczności metalowej trochę melodii, a do fanów melodii troszkę czadu - mówił muzyk. Artyści opowiadali o końcu świata, ale także swojej twórczości. Zdradzili, jakie są ich muzyczne marzenia, a w studiu wykonali utwór "Let’s play". Na żywo zagrał także drugi gość Czwórki - grupa Melancholy Hill, w której instrumentarium znajdują się m.in. akustyczne skrzypce. Zespół powstał pod koniec 2015 roku w Warszawie, a już w maju 2016 światło dzienne ujrzała EP-ka "Hello Heaven". - Słuchamy różnej muzyki, od mocnej po spokojną. Melancholijny rock jest nam jednak najbliższy - opowiadali w Czwórce muzycy.

To Wy decydujecie o tym, kto będzie gwiazdą programu. Sprawdź, w jaki sposób można się do nas zgłaszać <<<

W drugiej godzinie audycji w studio Czwórki pojawiła się zaś autorka projektu Yuuki Katarzyna Wypchło. Yuuki to kompilacja elektroniki, transowego groove'u, brzmień synthpopowych i... natury. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której pojawiło się także wiele numerów innych debiutujących (i nie tylko) artystów.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Goście: basista Tomek Posudziewski, skrzypaczka Natalia Serweta, wokalista Michał Oleszczyk, gitarzysta Marcin Przybyłek i perkusista Kuba Podsiadły (Melancholy Hill), Łukasz Leń i Hanna Czerska (Bleach), Katarzyna Wypchło (Yuuki)

Data emisji: 5.08.2016

Godzina emisji: 18.05

kd/ab

Czytaj także

Administratorr Electro i "Ziemowit" przedpremierowo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 22:00
Album "Ziemowit" ukaże się 7 października. W Czwórce przedpremierowo słuchaliśmy nagrań z tego krążka i rozmawialiśmy z Bartoszem Marmolem i Pawłem Kowalskim z trio Administratorr Electro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Xxanaxx. Życie po wydaniu "FWRD"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 09:09
"FWRD" to drugi krążek duetu i kolejny krok w muzycznym rozwoju. - Wciąż mamy mnóstwo pomysłów - mówią Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audioriver 2016. Muzyczne święto w Płocku

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 13:35
11. edycja Audioriver ściągnęła do Płocka tłumy fanów z Polski i zagranicy. W ciągu dnia odbywają się targi muzyczne i kino festiwalowe, a wieczorem koncerty największych gwiazd muzyki elektronicznej, m.in. Crystal Castles, DJ Shadow, C2C, Black Sun Empire, Richie Hawtin oraz Sigma live.
rozwiń zwiń