Polski soul Ady Kaźmierczak i akustyczny pop Szymona Chodynieckiego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 12:00
Tym razem gośćmi Damiana Sikorskiego w "Będzie Głośno!" byli: debiutująca soulowa wokalistka Ada Kaźmierczak, a także Szymon Chodyniecki, który radził młodym muzykom, jak odnaleźć się w świecie show biznesu.
Audio
  • Ada Kaźmierczak opowiada o miłości do soulu i języka polskiego (Będzie Głośno!/Czwórka)
  • Skąd czerpie inspiracje Szymon Chodyniecki? (Będzie Głośno!/Czwórka)
  • Ada Kaźmierczak akustycznie w Czwórce (Będzie Głośno!/Czwórka)
Po debiutującej Adzie Kazimierczak, w Będzie Głośno Damian Sikorski rozmawiał z Szymonem Chodynieckim
Po debiutującej Adzie Kazimierczak, w "Będzie Głośno!" Damian Sikorski rozmawiał z Szymonem ChodynieckimFoto: Czwórka

Ada Kaźmierczak pochodzi z Kutna, a na stałe mieszka w Warszawie. Wokalistka, autorka tekstów i współkompozytorka muzyki, a także aktorka scen muzycznych, od zawsze zakochana jest w soulu i R'n'B. - W Polsce zdecydowanie za mało śpiewa się w tych gatunkach, a ja jestem ich żądna - mówiła w Czwórkowym studiu.  

Ada Kaźmierczak Jak wchodzę do studia, to słyszyę beat i po prostu lecę

Artystka idzie z duchem czasu - piosenki tworzy z zamiłowaniem do zabaw tempem, nietypowych rozwiązań i cyfrowych modyfikacji brzmień, zachowując przy tym melodyjność utworów, skupiając się przede wszystkim na ich atmosferze. Pisze i śpiewa w języku polskim, bo wtedy czuje się najbardziej autentyczna.

Oprócz muzycznych inspiracji rozmawialiśmy z nią także o początkach, kiedy śpiewała w chórkach oraz wykonywała covery Beyoncé, Michaela Jacksona czy Freddiego Mercury'ego. Wokalistka zdradziła nam też, jak i z kim pracuje nad teledyskami, a na koniec audycji wystąpiła na żywo z akustyczną wersją singla "Sam". 

Szymon Chodyniecki Jeśli komuś się podoba to co robię, to zapraszam do słuchania. Nie mam parcia, aby pisać najlepszą muzykę

W drugiej godzinie audycji w Czwórce pojawił się Szymon Chodyniecki, który pierwszą piosenkę napisał w wieku 11 lat. Opowiedział o swoich doświadczeniach w branży muzycznej i wyjaśnił, dlaczego nie chce się zamykać w jednym gatunku oraz czym zainspirowane są teksty jego debiutanckiego krążka "Przeciwności".

Wokalista tłumaczył też, jak radzić sobie z wzrastającą popularnością, a także czemu w show biznesie tak istotne jest "znalezienie pomysłu na siebie i praca nad własnym materiałem".

Zapraszamy do wysłuchania nagrań z audycji. 

***

Tytuł audycji: "Będzie Głośno!"

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Ada Kaźmierczak i Szymon Chodyniecki

Data emisji: 4.11.2016

Godzina emisji: 18.05

jsz/mg

Czytaj także

Mazolewski: grajcie koncerty, nawet w pizzeriach

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 10:00
Dziś w kalendarzu Wojtka Mazolewskiego trudno znaleźć wolny termin. On sam wspomina, że miłość do muzyki zaszczepiono w nim już w dzieciństwie, a w pierwszej klasie podstawówki miał pierwszy zespół: - Na niczym nie graliśmy, ale zespół był - opowiada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorgonzolla - siła głosów, tekstów, riffów

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 11:23
Dwa wokale - męski i żeński, mocne riffy, ciężka sekcja rytmiczna, szczery przekaz po polsku - tak przedstawia się zespół Gorgonzolla.
rozwiń zwiń