Zespół Łyko zagrał koncert w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 12:35
W studiu Czwórki 13 stycznia, w audycji "Będzie głośno" wystąpił zespół Łyko. Koncertu można było posłuchać nie tylko w audycji "Będzie głośno!", ale także obejrzeć na stronie czworka.online.
Audio
  • Grupa Łyko - koncert (Będzie głośno/Czwórka)
  • Wywiad z muzykami grupy Łyko tuż po koncercie (Będzie głośno/Czwórka)
Koncert grupy Łyko na Czwórkowej scenie odbył się w piątek, trzynastego.
Koncert grupy Łyko na Czwórkowej scenie odbył się w piątek, trzynastego.Foto: Czwórka

Zespół Łyko powstał w Trójmieście w kwietniu 2013 roku, wcześniej muzycy grali pod nazwą yell_O!. Łyko założyli ludzie, znający się jeśli nie od urodzenia, to co najmniej od zawsze. Teraz Aleksandra Łapa, Bartosz Łapa, Filip Łapa i Krzysztof Hnatiuk wystąpią na Czwórkowej scenie.

Eksperymentując wcześniej z nieco mocniejszą stylistyką, Ola, Bartosz, Filip i Łukasz, postanowili w pewnym momencie podążyć za nowymi inspiracjami, krążącymi wokół nowoczesnej sceny alternatywnej, pamiętając jednak o swoich rock'n'rollowych korzeniach. Efektem tej decyzji oraz niezliczonych prób jest właśnie Łyko - nowo odnaleziona świeżość i radość z grania nastrojowych piosenek, ozdobionych autorskimi polskimi tekstami. Po wydaniu EP-ki oraz koncertowego albumu nagranego w Radiu Gdańsk, grupa intensywnie pracuje nad swoją pierwszą płytą.

W lipcu 2016 formacja Łyko wystąpiła w ramach festiwalu Open'er w Gdyni oraz otrzymała nagrodę Grand Prix podczas festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie.

Skład zespołu:
Aleksandra Łapa - wokal, instrumenty klawiszowe
Bartosz Łapa - gitara
Filip Łapa - bębny
Krzysztof Hnatiuk - bas

***

Koncert emitowany był w audycji "Będzie głośno!". Program prowadził Damian Sikorski.

mat.pras./kd/jsz


Czytaj także

Lorein: "Drzewa i planety" to płyta spójna, całkiem nasza

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 12:00
Niebawem światło dzienne ujrzy druga, po "Monokolorze", płyta zespołu Lorein, pt. "Drzewa i planety". - Ten krążek będzie zupełnie inny od poprzedniego - zapowiadają wokalista Łukasz Lańczyk oraz bębniarz Tomasz Dorobczyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Heroes Get Remembered. "Musieliśmy się zmienić"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 22:00
W marcu wyszedł drugi studyjny album grupy zatytułowany "No mirrors, no friends". Jak brzmi zespół po trzech latach od debiutu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fair Weather Friends wystąpili na scenie muzycznej Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 14:30
Fair Weather Friends pochodzą z Czeladzi, a swoją muzyką nisko kłaniają się tanecznym brzmieniom lat 70. i 80. oraz współczesnej elektronice. Wkrótce cały koncert oraz galeria dostępne będą na naszej stronie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stefski & Hutch: gramy to, na co mamy ochotę

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 11:30
W "Będzie głośno!" rockowy duet Stefski & Hutch, czyli Stéphane Włodarczyk i Tomasz Bogacki, pokazał, jak połączyć alternatywę, klasyczne piosenki rockowe i dziwne muzyczne pomysły różnego pochodzenia.
rozwiń zwiń