Wasabi na scenie radiowej Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 09:30
Jedyny polski zespół na wielkim Bochum Total Festival 2016 w Niemczech w piątek 20 kwietnia wystąpił w Czwórce.
Audio
  • Koncert Wasabi w Czwórce. Było głośno! (Będzie głośno/Czwórka)
Wasabi w Czwórce
Wasabi w CzwórceFoto: czwórka/Bartosz Bajerski

Wasabi to piątka artystów z Tarnowa, zafascynowana muzyką z pogranicza alternatywy, funky i rock. Od 2013 roku grają w składzie: Agnieszka Kapustka (wokal), Michał Nazimek (gitara), Piotr Gębala (bas), Gabriel Rękas (perkusja) oraz gościnnie Mikołaj Rękas (wokal, gitara). Jak dotąd Wasabi supportowali takie gwiazdy jak: LemOn, Zakopower, Dawid Podsiadło, Kombi, Wilki, T.Love oraz Bracia. W koncertowym studiu Czwórki sami staną się gwiazdami.

Zespół ma za sobą sporo znakomicie przyjętych występów i zdobył wiele nagród. Muzycy zaczynali od gościnnego występu w ramach 22. finału WOŚP na Rynku w Tarnowie w styczniu 2014, w ramach którego zaprezentowali swój pierwszy utwór "Stopy w stronę nieba". Szerszej publiczności mogą być znani jako półfinaliści  popularnego telewizyjnego show "Must be the music", a także dzięki utworowi "Ultralekki", który znalazł się w zwycięskiej dziesiątce konkursu Skoda Auto Muzyka na najlepszą piosenkę do samochodu.

W lutym 2015 roku zespół wszedł do studia by pod okiem znanego ze współpracy z gwiazdami polskiej sceny muzycznej (m.in. Wilki, Maria Peszek, Andrzej Smolik, Julia Marcel) producenta Leszka Łuszcza zarejestrować swój pierwszy mini album. Aktualnie grupa nadal pracuje nad swoim materiałem, cały czas koncertując.

***

Koncert zespołu Wasabi odbył się w audycji "Będzie głośno!" (20.04, po godz. 18.00). Program poprowadził Damian Sikorski.

kul/pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosa Vertov: nie jesteśmy polskim Warpaint

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 12:04
- Często słyszymy porówniania do Warpaint, pewnie dlatego, że też grają u nas same dziewczyny. Ale raczej się z tym nie zgadzamy - mówią członkinie zespołu Rosa Vertov.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kortez: czuję się dobrze, bo wiem, że mogę czasami zniknąć

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 15:15
Po jesiennej, całkowicie wyprzedanej trasie, Kortez znów ruszył w drogę. - Każdy koncert jest inny, dzięki publiczności i dzięki muzykom, którzy ze mną występują. Ja dopiero przy nich raczkuję - opowiada muzyk.
rozwiń zwiń