Abradab, Szpilersi i hip-hop, który rozbujał Kraków

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 20:00
Oldschoolowy hip-hop to jedno z najważniejszych źródeł inspiracji dla muzyki Szpilersów. W Krakowie, w ramach naszej akcji "EKOiści", zespół zagrał swoje najlepsze numery oraz materiał z wydanej pod patronatem Czwórki płyty "Boom Bengers". Jako gość specjalny w studiu radiowej Czwórki pojawił się także Abradab.
Audio
  • Abradab i Szpilersi o tym, co artyści mogą zrobić dla ratowania świata (EKOiści/Czwórka)
  • Koncert Szpilersów w Forum Przestrzenie (EKOiści/Czwórka)
Szpilersi i Abradab
Szpilersi i AbradabFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Płyta zawiera 16 utworów, których brzmienie nawiązuje do "złotej ery hip-hopu". Luźne teksty, ciekawy flow, zaskakujące porównania i skojarzenia to już szpilerska norma. Album skierowany jest do ludzi, którzy chcą się uśmiechnąć i pobujać.

Podobnie jak i cała twórczość zespołu. Szpilersi grają muzykę opartą na samplach, wzbogaconą instrumentami, inspirowaną szeroko pojętym old school hip hopem. Głównym twórcą jest Decó i większość podkładów jest produkowanych przez niego, jest on również autorem wszystkich tekstów. Oprócz krążka "Boom Bengers" zespół ma na swoim koncie trzy albumy: "zDECydowanie" i "Luźna Szpilerka mixtape", które ukazały się pod szyldem Maxflo Lab oraz "Akaizm" zrealizowany własnym sumptem.

W tym roku Szpilersi otrzymali wyróżnienie w plebiscycie "Wydaj płytę z Będzie głośno!" - SZCZEGÓŁY >>>


Czytaj także
ekoiści kasia dydo kraków 1200.jpg
Ekowarsztaty, koncerty i spotkania - "EKOiści". Tak było w Krakowie

"EKOiści" to projekt edukacyjno-muzyczny, którego głównym założeniem jest promowanie przyjaznych środowisku zachowań. Składają się na niego audycje, konsultacje ekologiczne i koncerty. Ekoambasadorami cyklu zostali: Marta Zalewska, Szpilersi i Funk da System. Celem projektu jest edukacja ekologiczna słuchaczy poprzez ekokonsultacje i warsztaty z ekspertami, audycje specjalne poruszające temat ekologii w różnych aspektach życia oraz koncerty. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

***

Tytuł audycji: EKOiści

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Abradab, Szpilersi

Data emisji: 28.11.2019

Godzina emisji: 18.05

kul

Czytaj także

Marysia Starosta: "Ślubu nie będzie" to płyta jak pamiętnik

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 14:55
Po 10 latach Marysia Starosta wydaje drugą solową płytę. - "Ślubu nie będzie" to pierwszy album, który traktuję poważnie i zastanawiam się, jak zostanie przyjęty - mówi artystka.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Brzydki, Zły i Szczery". O.S.T.R. wydał autobiografię

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 15:58
15 maja ukazała się pierwsza, oficjalna autobiografia rapera O.S.T.R. pod tytułem "Brzydki, zły i szczery". O tym, jakie historie opisuje, rozmawialiśmy w studiu Czwórki. 
rozwiń zwiń