Wasabi. Tarnowski skład na scenie koncertowej Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 09:30
Wasabi to zespół zafascynowany muzyką z pogranicza alternatywy, funky i rock. W audycji przypomnimy ich koncert, który odbył się w Czwórce w 2018 roku.
Wasabi w Czwórce
Wasabi w CzwórceFoto: czwórka/Bartosz Bajerski

Od 2013 tarnowska grupa roku gra w składzie: Agnieszka Kapustka (wokal), Michał Nazimek (gitara), Piotr Gębala (bas), Gabriel Rękas (perkusja) oraz gościnnie Mikołaj Rękas (wokal, gitara).

Zespół ma za sobą sporo znakomicie przyjętych występów i zdobył wiele nagród. Muzycy zaczynali od gościnnego występu w ramach 22. finału WOŚP na Rynku w Tarnowie w styczniu 2014, w ramach którego zaprezentowali swój pierwszy utwór "Stopy w stronę nieba". Szerszej publiczności mogą być znani jako półfinaliści  popularnego telewizyjnego show "Must be the music", a także dzięki utworowi "Ultralekki", który znalazł się w zwycięskiej dziesiątce konkursu Skoda Auto Muzyka na najlepszą piosenkę do samochodu. Wasabi supportowali takie gwiazdy jak: LemOn, Zakopower, Dawid Podsiadło, Kombi, Wilki, T.Love oraz Bracia. 

W lutym 2015 roku zespół wszedł do studia by pod okiem znanego ze współpracy z gwiazdami polskiej sceny muzycznej (m.in. Wilki, Maria Peszek, Andrzej Smolik, Julia Marcel) producenta Leszka Łuszcza zarejestrować swój pierwszy mini album. Piosenka zespołu "Sukienka" znalazła się na pierwszej składance audycji "Będzie Głośno".

***

Na retransmisję koncertu Wasabi zapraszamy w piątek (05.06) po godz. 18.05. Audycję "Będzie głośno!" poprowadzi Damian Sikorski.

kul/pj

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Duet Honeycomb zagrał w Czwórce. Oto, jak "lepili dźwiękami"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 19:00
- Lepimy dźwiękami, kleimy jak miód - mówią o swojej muzyce członkowie Honeycomb. Duet wyróżniona w tegorocznym konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" wystąpiła w koncertowym studiu Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Szpilersów w Czwórce - #ZostańWDomu i słuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 08:08
Jak zawsze w piątkowy wieczór, Czwórka zaprasza do wysłuchania solidnej porcji dobrej muzyki. Tym razem usłyszymy hip-hopowy skład Szpilersi, wyróżniony w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno".
rozwiń zwiń