Zagraj to jeszcze raz. Max Bravura na scenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 15:00
Od gitarowego folku przez wave’ową nostalgię po postpunkową energię - za nami retransmisja koncertu zespołu Max Bravura. 
Max Bravura w Czwórce
Max Bravura w CzwórceFoto: Czwórka

Inicjatorem i frontmanem zespołu Max Bravura, jest śląski wokalista i songwriter Maciek Wachowiak, założyciel i lider alternatywnej formacji Slutocasters.


Posłuchaj
50:02 Czwórka/Będzie Głośno! - Max Bravura Koncert 05.03.2021mp3 Max Bravura - retransmisja koncertu z 2016 roku (Będzie Głośno!/Czwórka)

 

Twórczość zespołu to surowe opowieści zamknięte w melodie - od gitarowego folku przez wave’ową nostalgię po postpunkową energię. Koncert zespołu Max Bravura, który odbył się w grudniu 2016 roku był pierwszym występem otwierającym cykl koncertów w ramach audycji "Będzie głośno!".

MAX BRAVURA - Stranger / Max Bravura


Wcześniej, o godzinie 18.00 zadebiutowała Basia Janyga. Jej autorska płyta "Kontras.ty", której premiera odbędzie się już 1 kwietnia, to zbiór 12 utworów stworzonych na przestrzeni ostatnich lat i zagranych przez wybitnych muzyków znanych z największych polskich scen. 

Basia Janyga - Tak samo jak Ty / Basia Janyga

O godzinie 18.30 Piotr Kostrzewa i Marcin Kusy opowiedzieli o albumie "Cinema Boogie". Na płycie tej, przygotowanej przez Program 1 Polskiego Radia oraz Chopin University Big Band - można usłyszeć Natalię Kukulską, Dorotę Miśkiewicz, Wojciecha Myrczka oraz Łukasza Zagrobelnego. Większość z 12 kompozycji, które składają się na album, pochodzi z uznanych, popularnych produkcji – z seriali "07 zgłoś się", "Wojna domowa" czy filmów "Dziecko Rosemary" czy "Tylko mnie kochaj". 

Cinema Boogie - Przed nocą i mgłą | Chopin University Big Band & Łukasz Zagrobelny / Polskie Radio


***

Na retransmisję koncertu Max Bravura, który odbył się w Czwórce w 2016 roku, zaprosiliśmy w piątek (05.03), po godz. 19.05. Audycję "Będzie głośno!" poprowadził Damian Sikorski.

kul/aw


Czytaj także

WaluśKraksaKryzys. "Atak" przyziemnych opowieści

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:00
Ma w sobie coś z Kopciuszka. Pojawił się pod koniec roku wraz z singlem "Tuż przed północą" i zamieszał w głowie nie tylko Królowi. - Pantofelek też zgubiłem, ale o tym już nie zaśpiewałem - śmieje się WaluśKraksaKryzys. W tym roku artysta zadebiutuje krążkiem "Atak", ale Złotą Płytę i tak ma już na swoim koncie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tola: nie chce mi się pisać piosenek na zamówienie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 09:50
- Ta płyta powstawała przez 10 lat, miałam po kilka aranżacji tych samych piosenek, nad którymi pracowałam z różnymi ludźmi. Ale kiedy już tak bardzo poczułam się rozczarowana światem i ludźmi, postanowiłam wrócić do początku. Do pierwszych wersji emocji z "Subtitles" - opowiada Tola Szlagowska.
rozwiń zwiń