Jacob Flâneur na antenie Czwórki - posłuchaj koncertu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 15:00
Czwórka nie zwalnia tempa prezentacji debiutantów muzycznych oraz retransmisji koncertów. Tym razem w programie Damiana Sikorskiego przypomnieliśmy koncert Jacoba Flâneura.
Jacob Flneur i Sara Kordowska na koncercie  w studiu Czwórki
Jacob Flâneur i Sara Kordowska na koncercie w studiu Czwórki Foto: Bartosz BajerskiDamian-Sikorski-będzie głośno zaślepka.jpg
"Będzie głośno!" - wywiady, koncerty, muzyka >>>

Utwór "Cappucino" Jacoba Flâneura, którego retransmisja koncertu za nami, znalazł się na pierwszej muzycznej składce "Będzie Głośno!".


Posłuchaj
37:45 Czwórka/Będzie Głośno! Jacob Flâneur - retransmisja koncertu 12.03. 2021.mp3 Jacob Flâneur - retransmisja koncertu z 2019 roku (Będzie Głośno!/Czwórka)

Le flâneur w języku francuskim oznacza osobę, która lubi spacerować po mieście, obserwować ludzi i komentować rzeczywistość. Artysta w ten właśnie sposób tworzył swoje pierwsze teksty - przemierzając Gdynię i spisując w notatniku myśli. Jacob łączy rap z zespołami grającymi rock, metal, a także muzykę elektroniczną czy eksperymentalną. W swoich utworach stara się szukać nowych rozwiązań, odchodzących od klasycznego hip-hopu. Jego koncert w radiowej Czwórce odbył się w kwietniu 2019 roku.

Źr. YouTube/Jacob Flâneur - Dziś

Dots to młoda, białostocka formacja, która zadebiutowała w Czwórce w pierwszej godzinie "Będzie Głośno!". Zespół tworzą Ewelina Szoda (wokal, teksty), Patryk Kowalewski (gitara), Marcin Dąbrowski (bas), Mikołaj Szczygieł (klawisze, sample), Janek Kulik (perkusja). Ich muzykę można określić jako połączenie klimatycznego alt rocka z muzyką elektroniczną. Twórczość Dots to mieszanka gatunków charakteryzująca się przestrzennym i nieoczywistym brzmieniem instrumentów, połączona ze szczerymi tekstami. Obecnie zespół kończy prace nad swoją drugą płytą, której premiera już wkrótce.

Źr. Youtube/Dots - Fiołki


Audycji słuchać można w internecie na czworka.online, w  systemie DAB+ oraz poprzez aplikację Polskiego Radia.

***

Na retransmisję koncertu Jacoba Flâneura, który odbył się w Czwórce w 2019 roku, zaprosiliśmy w piątek (12.03), po godz. 19.05. Audycję "Będzie głośno!" poprowadził Damian Sikorski.

aw


Czytaj także

WaluśKraksaKryzys. "Atak" przyziemnych opowieści

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:00
Ma w sobie coś z Kopciuszka. Pojawił się pod koniec roku wraz z singlem "Tuż przed północą" i zamieszał w głowie nie tylko Królowi. - Pantofelek też zgubiłem, ale o tym już nie zaśpiewałem - śmieje się WaluśKraksaKryzys. W tym roku artysta zadebiutuje krążkiem "Atak", ale Złotą Płytę i tak ma już na swoim koncie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tola: nie chce mi się pisać piosenek na zamówienie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 09:50
- Ta płyta powstawała przez 10 lat, miałam po kilka aranżacji tych samych piosenek, nad którymi pracowałam z różnymi ludźmi. Ale kiedy już tak bardzo poczułam się rozczarowana światem i ludźmi, postanowiłam wrócić do początku. Do pierwszych wersji emocji z "Subtitles" - opowiada Tola Szlagowska.
rozwiń zwiń