The Dumplings w Czwórce. Przeżyj to jeszcze raz! [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 19:50
W piątkowy wieczór przypomnieliśmy drugą części koncertu zespołu The Dumplings z listopada 2018 roku. Duet zagrał materiał z płyty "Raj". Elektropopowy zespół mocno stawia na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale nie zapomina o chwytliwych piosenkach - znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia.
The Dumplings w Czwórce
The Dumplings w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Podczas koncertu zespół zaprezentował m.in piosenki z płyty "Raj", która została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez The Dumplings. Muzycznie to wciąż elektro-pop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla nich stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim. ​Płyta została później nominowana do dwóch Fryderyków - w kategorii album roku pop alternatywny oraz za najlepszą oprawę graficzną. 

Posłuchaj
29:45 czwórka będzie głośno 10.09.2021 the dumplings.mp3 "Raj" w Czwórce - koncert The Dumlings (cz.2) (Będzie głośno!/Czwórka)

 

Damian-Sikorski-będzie głośno zaślepka.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycja "Będzie głośno!" >>>

Czytaj także:

Justyna Święs i Kuba Karaś to zabrzanie, którzy postanowili razem tworzyć podczas konkursu piosenki w 2011 roku. Początkowo grali akustycznie indie rocka, ale potem zdecydowali się pójść w kierunku muzyki elektronicznej. Zadebiutowali w 2013 roku, a na początku 2014 roku nagrali debiutancki album "No Bad Days". Za tę płytę otrzymali Fryderyka w kategorii "Najlepszy debiut", a wydany w 2015 roku krążek "Sea You Later" pokrył się złotem. The Dumplings zostali też ogłoszeni w line-upach takich muzycznych wydarzeń jak Open'er Festival czy OFF Festival. Zagrali też na zagranicznych festiwalach: Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton, a w Londynie wystąpili razem z zespołem Kamp! 

Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem oraz taneczny smutek i chwytliwe melodie to znak rozpoznawczy The Duplings. 

 


Justyna Święs i Kuba Karaś o "Raju": - Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu "Zapach kobiety", literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów.

Audycji słuchać można w internecie na czworka.online, w  systemie DAB+ oraz poprzez aplikację Polskiego Radia.

***

Retransmisja drugiej części koncertu  The Dumplings odbyła się w audycji "Będzie głośno!" w piątek (10.09). 

mat.prasowe/kul/aw/pj


Zobacz więcej na temat: Czwórka koncerty

Czytaj także

The Dumplings X Ula Kaczyńska

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 11:42
The Dumplings w rozmowie z Ulą Kaczyńską zapowiadają nadchodzące projekty oraz trasę „Przykro mi” - serię koncertów po całej Polsce, która ma być formą pożegnania z fanami przed kilkuletnią przerwą. Justyna i Kuba podsumują swoją karierę, opowiadają o inspiracjach, fascynacji Billie Eilish oraz muzyką Labrintha stworzoną na potrzeby serialu „Euforia”. Audycja "Wszystko gra" w każdą środę o 9.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Dumplings z pożegnalnym koncertem w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 20:00
The Dumplings wyrusza w pożegnalną trasę "Przykro mi". Zespół tworzony przez Justynę Święs i Kubę Karasia, po sześciu latach wspólnego grania, postanowił zrobić sobie przerwę i tymczasowo zawiesić działalność.
rozwiń zwiń