Atem: wygraliśmy z kompleksami, wracamy z nową muzyką

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2023 19:00
- Żeby móc działać, musieliśmy wyjść z naszych kompleksów. Musieliśmy przestać przepraszać za naszą obecność – mówi Justyna Chachuła z zespołu atem, który powraca na scenę w nowej odsłonie i z nowymi piosenkami.
atem. Na zdjęciu: Justyna Chachuła.
atem. Na zdjęciu: Justyna Chachuła.Foto: Klaudia Piekarska/mat. promocyjne

atem to projekt wokalistki i autorki tekstów Justyny Chachuły, który powstał we współpracy z dwoma gitarzystami - Krystianem Czerniewskim i Hubertem Müllerem. Ich muzykę wyróżnia przestrzenne brzmienie oraz sensualny głos Justyny, który niesie emocjonalne treści. - Być może w naszym projekcie mam ostatnie zdanie jeśli chodzi o piosenki, ich kształt muzyczny i identyfikację wizualną, ale ogromną robotę wykonują też chłopaki, z którymi miałam i mam przyjemność współpracować przy nowej płycie - przyznaje artystka.

Pierwszy koncert zagrali w 2016 roku, w 2017 wystąpili na koncertowej scenie Czwórki, później wyruszyli w trasę jako support Darii Zawiałow. - Jednak tak naprawdę to teraz czujemy, że debiutujemy. I cieszymy się, że znów możemy tutaj w radiu - mówi Justyna Chachuła z zespołu atem. –Ten czas, który jest już za nami, był nam potrzeby. Pozwolił, żebyśmy dorośli do "drugiego" rozdania. 

Ostatnie lata muzycy atem przeznaczyli na pracę nad nowym materiałem, ukazującym ich inne oblicze. - Zniknęliśmy z początkiem pandemii, ale nie zrezygnowaliśmy z muzyki. Pracowaliśmy nad warsztatem, szukaliśmy nowych rozwiązań i brzmień, przechodziliśmy muzyczny okres dorastania – śmieje się gitarzysta Krystianem Czerniewskim. - Ale to, co się nie zmieniło, to nasza miłość do Radiohead. Tutaj też słychać wpływ muzyki Thoma Yorke'a i jego zespołu, ale cały czas poszerzamy obszar naszych inspiracji - uspokaja Justyna Chachuła.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez atem (@atem_music)

Sprawdź też:


Posłuchaj
50:05 2023_02_10 18_03_28_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Powrót atem. Jakie jest nowe oblicze zespołu? (Będzie głośno!/Czwórka) 

Pierwszym "powrotnym" singlem było "Zaklęcie", pod koniec stycznia 2023 roku ukazał się "Smok". - W "starym" atem dominowała linia wokalu, a nie tekst. Słowa były dla mnie sprawą drugorzędną, co też wynikało z kompleksów - przyznaje wokalistka i autorka. - Wydawało mi się, że jak napiszę tekst po polsku, to "podam się na tacy" i każdy będzie mnie mógł skrytykować. A teraz co? Wykładam wszystkie swoje emocje, robię to w języku polskim i nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej - dodaje Justyna Chachuła.   

atem - Smok / atem

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Justyna Chachuła, Krystian Czerniewski (atem)

Data emisji: 10.02.2023

Godzina emisji: 18.15

kul

Czytaj także

Robert Cichy: zatęskniłem za Prodigy i Fatboy Slimem

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2022 18:30
- Pierwsze kroki w muzyce stawiałem z gitarą pod pachą, ale potem kumpel z osiedla przyniósł gramofon i zaczął skreczować. Album "3 & remixed" powstał jako wyraz tęsknoty za tamtymi czasami - opowiada Robert Cichy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Igor Walaszek o płycie "Igo": znów jestem debiutantem

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 17:30
- "Igo" to moja dziesiąta płyta i pierwsza solowa. Debiutowałem już z Clock Machine, debiutowałem w duecie z Bass Astralem, a teraz jestem w zasadzie sam. Ciesze się, że po tylu wydawnictwach mogę mówić o sobie debiutant - przyznaje Igor Walaszek. 
rozwiń zwiń