"Potwory" do refleksji i do tańca. Ala / Zastary zapowiadają nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2023 10:00
Łączy ich miłość do ładnych melodii. Po wydaniu albumu "Jutro" i trzyletniej przerwie duet Ala / Zastary przygotował nową płytę. Jakie będą "Potwory"?
Kadr z teledysku Hejty duetu Ala  Zastary.
Kadr z teledysku "Hejty" duetu Ala / Zastary.Foto: mat. promocyjne/Peleton Records
  • Duet Ala / Zastary tworzą Ala Boratyn i Kuba Sikora.
  • Ich debiutancki album zatytułowany "Jutro" ukazał się w 2020 roku.    
  • Muzycy właśnie kończą pracę nad drugą płytą. Jak zapowiadają - krążek Powroty" ukaże się jesienią tego roku.

Ona to Ala, a on podobno Zastary. Razem tworzą duet życiowy i zawodowy, tworząc nie tylko piękna parę, ale i piękne utwory. Artyści mówią, że grają muzykę z pogranicza r'n'b, popu i lo-fi elektroniki inspirowaną filmem, podróżami i codziennością.

Ludzie z New People

Poznali się w zespole New People - Pamiętam ten pierwszy raz, kiedy zobaczyłem Alę na próbie. Pomyślałem "wow". A ponieważ jako New People rejestrujemy nasze spotkania, jestem pewien, że ten moment został uwieczniony na filmie - wspominał w Czwórce Kuba Sikora. Połączyła nas miłość harmonii w muzyce i do ładnych, chwytliwych melodii - mówiła Ala Boratyn.

Piosenki, które mówią więcej niż słowa

W 2020 wydali doceniony przez dziennikarzy album "Jutro". Od tamtej pory ich życie pisało scenariusze z większym lub mniejszym wkładem muzycznym. Nadal są razem, mają się świetnie i szykują się do wydania nowej płyty. - Po siedmiu latach bycia ze sobą cały czas poznajemy się dzięki piosenkom - przyznają rozmówcy Damiana Sikorskiego. - Muzyka jest formą komunikacji. Ludzie, którzy nas słuchają, mogą dowiedzieć się o nas coś więcej. I tak samo to działa na linii ja i Ala - dodaje Kuba Sikora.    

Jaki będzie nowa płyta duetu Ala / Zastary?

Premiera albumu "Potwory", jest zaplanowana na jesień tego roku. W najnowszych utworach Ala / Zastary zwracają się ku bardziej klubowym, transowym wpływom. Syntezatory i samplery sąsiadują z brzmieniem gitar i trąbki, a piosenki są bardziej osobiste niż dotychczas.

Posłuchaj
28:50 ala zastary.mp3 Ala / Zastary o planach artystycznych i nowej plycie "Powroty" (Będzie głośno!/Czwórka)

- Melodie są durowe, ale teksty utrzymane są w tonacji molowej - mówi Ala Boratyn. - Poruszamy ważne, czasem gorzkie tematy i opowiadamy o rozterkach, które towarzyszą nam na co dzień. "Potwory" będą bardziej refleksyjne.

Zobacz też:

Skąd się wzięły "Potwory"?

Tytuł nowej płyty zaczerpnęli z piosenki o potworach bez serca. - To odnosi się także do naszych wewnętrznych demonów, z którymi walczymy i wolelibyśmy, żeby nie wychodziły na zewnątrz - opowiadają muzycy. - Różne potwory wychodzą też w międzyludzkich relacjach. W dużej mierze opowiadamy o doświadczeniach, który i nas dotknęły. W tym kryzys psychiczny, który przeżyłem w trakcie pandemii - dodaje Kuba Sikora.

ALA | ZASTARY - Hejty (video) ALA | ZASTARY

Nowy album duetu Ala / Zastary ukaże się nakładem wytwórni Peleton Records

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Ala Boratyn, Jakub Sikora (Ala / Zastary)

Data emisji: 21.07.2023

Godzina emisji: 21.15

kul

Czytaj także

Arek Kłusowski. Dojrzałość, dystans i "Włoski strajk"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2023 12:00
Już na początku sierpnia w nasze ręce trafi najnowsza, trzecia płyta, Arka Kłusowskiego. Już dziś możemy cieszyć się drugim singlem zapowiadającym ją. Po "Najsmutniejszym człowieku świata" przyszedł czas na "Włoski strajk". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Lekka jak powietrze". Kathia zapowiada debiutancką płytę

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2023 08:40
Debiutancki minialbum wydała w trakcie egzaminów maturalnych, potem jej utwór "nigdy wcześniej tak nikogo nie…" trafił na składankę "My Name Is Poznan 2", wreszcie artystka zachwyciła słuchaczy na koncercie w ramach festiwalu NextFest. Teraz Kathia pracuje nad długogrającą płytą, która ma ukazać się jesienią 2023 roku. 
rozwiń zwiń