Piotr Odoszewski i "Teleranek". Szykuje się debiut roku?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2024 18:30
Piotr Odoszewski ma talent i wrażliwość. Po serii singli i udziale w składzie Wodecki Twist artysta wydaje debiutancką płytę.
Teleranek to tytuł debiutanckiego albumu Piotra Odoszewskiego.
"Teleranek" to tytuł debiutanckiego albumu Piotra Odoszewskiego.Foto: Sony Music Polska/mat. prasowe

Urok, naturalność i nieprzeciętna wrażliwość Piotrka Odoszewskiego nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z prawdziwym diamentem. Jego pełen ekspresji i emocji wokal przywołuje na myśl takich artystów rodzimej sceny jak Ralph Kaminski, Dawid Podsiadło czy Igor Herbut, ale twórczość Piotrka wychodzi poza ramy gatunkowe obrane przez starszych kolegów z branży, a jego umiejętności songwriterskie i produkcyjne sprawiają, że każdy z jego singli ląduje na najważniejszych playlistach w streamingu. Teraz artysta szykuje się do premiery debiutanckiej płyty - albumu "Teleranek". O tym wydawnictwie porozmawiamy po godz. 20.00.

Gościem drugiej godziny będzie Jacko Brango. Artysta odwiedzi nas z premierowym singlem "Ze Sprite’em". Jacko Brango to autorski projekt Szymona Paduszyńskiego - wrocławskiego muzyka znanego m.in. z zespołu Krzysztofa Zalewskiego, grup Jamal oraz Neony. To mieszanka pasji do muzyki i emocji, które musiały wyjść poza ciało, to powieści snute w barwach indie rocka ze względu na upodobania, choć - jak przyznaje artysta - nie lubi się zamykać w szufladach. - Ten projekt traktuję jak reinkarnację EEMEE, mojego wcześniejszego solowego wcielenia. Wtedy moim założeniem było, żeby pisać po angielsku, teraz piosenki piszę po polsku - opowiadał w Czwórce Jacko Brango. - Mój nowy pseudonim niektórym kojarzy się z filmami Tarantino, które osobiście bardzo lubię. Ale ta nazwa wywodzi się z mojego instagramowego profilu Jak Obrać Mango. 

***

Na audycję "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (21.06) o godz. 20.00. Program poprowadzi Damian Sikorski.

kul

Czytaj także

Jagoda Kret: jestem w nowym punkcie artystycznej drogi

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2024 10:40
Jest typem poszukiwacza, nie lubi chodzić utartymi szlakami, więc jej nowy album nie będzie kontynuacją debiutanckiej płyty "O Samym Braku Stabilności". - Zamiast bluesowego sznytu pojawią się nowe inspiracje, i doświadczenia, które są konsekwencją mojego rozwoju artystycznego - mówi Jagoda Kret.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Na południu bez zmian". Daria ze Śląska w nowej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2024 11:50
"Na południu bez zmian" to drugi album Darii ze Śląska. Artystka nie kazała nam na niego długo czekać. Zdradza, że myślała o wydaniu epki, jednak jej tryb pracy sprawił, iż powstał album długogrający. 
rozwiń zwiń