Retransmisja koncertu Kamp! w wersji "live" [SŁUCHAJ TERAZ]

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 17:00
Jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych prezentuje słuchaczom oblicze "live". Trwa retransmisja koncertu grupy Kamp!.
Kamp usłyszymy podczas Koncertowego Sylwestra Polskiego Radia fot.PR
Kamp! usłyszymy podczas Koncertowego Sylwestra Polskiego Radia fot.PRFoto: PR

KONCERTU POSŁUCHASZ TUTAJ!

Posłuchaj
kamp sylwester-3 31-12-2020.jpg
"Był sobie numer". "Breaking A Ghost's Heart" Kamp!

Koncert zespołu Kamp! odbył się w sylwestrową noc na Scenie Muzycznej Polskiego Radia. Grupa wystąpiła w radiowym studiu S3, a całość została zarejestrowana w multimedialnej formule (dźwięk i obraz). W przypadku Kamp!, wizualna warstwa koncertu jest nie do przecenienia, bo w wysublimowany sposób towarzyszy elektronicznym brzmieniom muzyki z gatunku electro pop.  

KAMP! - International Landscapes | Salt Wave Sessions / Salt Wave Festival

Posłuchaj
kamp 1200.jpg
"Był sobie numer". "Breaking A Ghost's Heart" Kamp!

Kamp! to założone w 2007 roku łódzko-wrocławskie trio, które eksploruje muzykę elektroniczną spod znaku 120BPM. Zadebiutowali na scenie w 2008 roku i od razu było wiadomo, kto przez najbliższe lata będzie nadawał ton tanecznej elektronice w Polsce.  W 2019 roku ukazała się ich najnowsza płyta "Live". - Dla niektórych Kamp! zawsze był zespołem koncertowym, a nie studyjnym. Na początku chcieliśmy tylko zrobić wideo live. Nagle okazało się, że mamy cały koncertowy album, który bardzo nas satysfakcjonuje - opowiadali w Czwórce muzycy. - Ma formułę didżejskiego setu, utwory płynnie przechodzą jeden w drugi, posiadają świadomie budowaną narrację i odpowiednie napięcie - POSŁUCHAJ>>>

kul/aw


Czytaj także

Baasch o "Several Gods": to było moje katharsis

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 15:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem sprawdziliśmy, w jakich okolicznościach Baasch napisał "Several Gods".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lilly Hate Roses nie żyje. Narodziła się Atlvnta

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 10:00
Kasia Golomska i Kamil Durski jako Lilly Hates Roses zadebiutowali w 2013 roku, a po wydaniu dwóch płyt postanowili założyć nowy zespół. - Atlvnta jest wszystkim tym, czym nie była Lilly. Zmieniliśmy stylistykę i poczuliśmy wiatr w żaglach - opowiadają muzycy. 
rozwiń zwiń