Tragarze zagrali koncert w Czwórce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 16:00
Czwórka zaprosiła słuchaczy na koncert zespołu Tragarze - formacji wyróżnionej w piątej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Na scenie towarzyszył im gość specjalny - Robert Cichy, gitarzysta. Wysłuchaj i zobacz jeszcze raz koncert ze studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. 
Tagarze zagrali koncert w Czwórc
Tagarze zagrali koncert w CzwórcFoto: Bartosz Bajerski/Czwórka

Tragarze to projekt, który debiutował pod koniec 2017 roku. Liderami zespołu są Chillu i Przemek Kazaniecki. W twórczej retro podróży towarzyszą im Pelo oraz DJ Twister, a także wokalistka Sandra Jakubowiak i gitarzysta Wojciech Grzyl. W składzie sekcji rytmicznej z zespołem współpracuje basista Bartosz Jurgiel i perkusista Marcin Panasiuk.

W nagraniach debiutanckiej płyty Tragarzy wzięli udział liczni goście, m.in. Bonson, Dominika Barabas, Robert Cichy, Kuba Knap. Refleksyjne teksty na krążku zostały wzbogacone o cytaty z kultowych filmów i seriali z lat 70. i 80. Materiał do drugiej płyty został ukończony w czerwcu 2020 roku, gościnnie wystąpili na nim m.in. Marika, Głowa PMM oraz Paprodziad z Łąki Łan.


Posłuchaj
53:51 2021_12_17 18_03_39_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Tragarze zagrali w Czwórce (Będzie głośno/Czwórka)

 

W piątek na scenie z zespołem wystąpił gość specjalny - Robert Cichy - wszechstronny gitarzysta współpracujący z czołowymi artystami sceny polskiej i dwukrotny laureat Fryderyka w kategorii "Album roku blues".

Czwórka wyróżniła zespół Tragarze w ramach 5. edycji konkursu dla debiutujących artystów – "Wydaj płytę z Będzie Głośno!".

Źr. YouTube/Tragarze - Głośniki / VIDEO

Twórcy zespołu Tragarze - Chillu, Przemek, Pelo i dj Twister - to czwórka przyjaciół. Zanim rozpoczęli wspólny projekt, każdy z nich szedł swoją muzyczną drogą - każdy inną, ale właśnie w różnorodności tkwi ich siła. Dlatego na ich debiutanckim albumie mieszają się: style muzyczne – wiodący jest hip-hop, wzbogacony o dźwięki funky i reggae - ale też powaga z humorem, nowe z dobrze znanym. Do tej pory mieli okazję dzielić scenę z gwiazdami takimi jak: Gentlemen, Sorry Boys, Zalewski, Grubson, Łona & The Pimps.

Posłuchaj
15:11 czwórka będzie głośno 17.12.2021.mp3 Przemo i Chillu z zespołu Tragarze opowiadają o najbliższych planach grupy (Będzie głośno/Czwórka)

 

Damian Sikorski zwraca uwagę na wyjątkową muzykę i teksty zespołu, w których nie brakuje cytatów z kultowych filmów i seriali lat 70. i 80. Przemo i Chillu po koncercie odwiedzili studio "Będzie głośno". - Mamy z nami DJ Twistera, który jest fanem starych filmów, ale i my w tym siedzimy - przyznają muzycy. - Nazwa naszego zespołu pochodzi od Barei, stylistyka też jest taka.

Tragarze czas pandemii wykorzystali na to by stworzyć nowy materiał. Nagrali go, ale nie wydali. - My lubimy grać, po to jest ten cały fajny skład, by jeździć na te duże koncerty- podkreśla Przemo.- Szkoda było tego materiału na sezon lub dwa sezony niegrania koncertów. Przekonałem Chilla do tego pomysłu - dodaje.

Artyści zdradzają, że jest szansa na dwa krążki od Tragarzy w 2022 roku, bo już mają materiał na kolejną płytę. - Większość tych utworów powstała w czasie pandemii, ale są też dwie piosenki, które chodzą mi po głowie, mam je napisane odkąd miałem 18-19 lat - zdradza Chillu. - Chodzą za mną te numery - dodaje.

W Czwórce Tragarze wyznają, że na nowym albumie też nie zabraknie gości. - Wybieramy ludzi o których myślimy, że do nas pasują - mówi Przemo. - Teraz zaprosiliśmy Marikę, Roberta Cichego i szczeciński fundament hiphopowy Głowa PMM - wymienia.

Tragarze myślą też o współpracy z instrumentalistami.

Tragarze w Czwórce Tragarze w Czwórce

***

Audycję "Będzie głośno!" prowadził Damian Sikorski.

pj

Czytaj także

Bitamina w Czwórce na bis [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 06:00
W ich bitach słychać miłość do muzyki. Zaskakują wrażliwością, szczerością i bezpretensjonalnością. W niedzielny wieczór zaprosiliśmy na retransmisję koncertu Bitaminy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znów zabrali nas na Hel. Sonbird w Czwórce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 19:50
Za nami retransmisja koncertu indierockowego zespołu Sonbird, jednego z najlepiej zapowiadających się młodych zespołów w Polsce. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tony White zagrał w Czwórce - zobacz wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 07:11
Tony White w 2020 roku znalazł się wśród najlepszych. Raper i beatmaker został wyróżniony w 4. edycji Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Teraz muzycznie powrócił do naszego studia.
rozwiń zwiń