Tony White zagrał w Czwórce - zobacz wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 07:11
Tony White w 2020 roku znalazł się wśród najlepszych. Raper i beatmaker został wyróżniony w 4. edycji Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Teraz muzycznie powrócił do naszego studia.
Tony White w studiu Czwórki
Tony White w studiu Czwórki Foto: Bartosz Bajerski
Damian-Sikorski-będzie głośno zaślepka.jpg
"Będzie głośno!" - wywiady, koncerty, muzyka >>>


Tony White to raper i beatmaker pochodzący z Łodzi. Jest autorem muzyki i tekstów do wszystkich swoich utworów. Niezależność i swoboda twórcza pozwoliły mu na wypracowanie własnego stylu. W lutym 2017 roku, w tłusty czwartek, ukazało się jego pierwsze EP pt. "Kiedyś wyjadę". Pół roku później wypuścił singiel "Tak jak chciałem", który został wyróżniony w konkursie Radiowej Czwórki "Wydaj płytę z Będzie głośno" i znalazł się na oficjalnej składance. Po tym sukcesie raper pracował intensywnie nad nowym materiałem i w ten sposób powstał kolejny singiel "Gubię zasięg" oraz EP "Kiedyś będziemy bogaci". Artysta może pochwalić się między innymi występem na łódzkich Artenaliach, koncertami w Radiowej Czwórce oraz w Radiu Łódź w ramach festiwalu SoundEdit Spotlight. Raper został również wybrany spośród ponad setki zgłoszeń do grona 10 zespołów przesłuchiwanych podczas Festiwalu Młodych Talentów 2019 w Szczecinie.​


Posłuchaj
09:25 CZWÓRKA Bedzie glosno - Tony White 19.03.2021.mp3 Tak było grane - Tony White o koncercie w Czwórce (Będzie głośno!/Czwórka)

 


Tony White z zespołem w studiu Czwórki/Fot. B. Bajerski Tony White z zespołem w studiu Czwórki/Fot. B. Bajerski

Niezależność i swoboda twórcza pozwoliły artyście na wypracowanie własnego stylu. W lutym 2017 roku, w tłusty czwartek, ukazała się pierwsza EP-ka rapera wyprodukowana na samplowanych bitach pt. "Kiedyś wyjadę". - Motyw wyjazdu przewijał się w moim życiu przez długi czas. Ostatecznie nie opuściłem mojego rodzinnego miasta, ale "wyjazd" stał się symbolicznym określeniem momentu zmian, przejścia z jednego życiowego etapu w kolejny - mówi artysta.


Tony White z zespołem w studiu Czwórki/Fot. B. Bajerski Tony White z zespołem w studiu Czwórki/Fot. B. Bajerski

Pół roku później Tony White wypuścił singiel "Tak jak chciałem", który w przeciwieństwie do wcześniejszych utworów cechuje elektroniczne brzmienie. Utwór znalazł się na składance "Będzie głośno!".

Tony White/Tony White - Tak jak chciałem

Po tym sukcesie raper pracował intensywnie nad nowym materiałem i w ten sposób powstał kolejny singiel "Gubię zasięg" oraz EP "Kiedyś będziemy bogaci". Artysta może pochwalić się między innymi występem na łódzkich Artenaliach, koncertami w Radiowej Czwórce oraz w Radiu Łódź w ramach festiwalu SoundEdit Spotlight. Raper został również wybrany spośród ponad setki zgłoszeń do grona 10 zespołów przesłuchiwanych podczas Festiwalu Młodych Talentów 2019 w Szczecinie.

Tony White/Tony White - Koniec lata


Transmisja koncertu była dostępna na naszej antenie, stronie internetowej i czwórkowym kanale na YouTube i profilu Czwórki na Facebooku.


Tony White/Tony White - Daleko od biur


***

Na audycję "Będzie głośno" zapraszamy w każdy piątek (19.03) o godzinie 18.05. Prowadzi Damian Sikorski

pj/kd

Czytaj także

Gooral w Czwórce. Folkowy trans na żywo

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 19:50
- Bardzo się cieszę, że pierwszy koncert w ramach trasy promującej moje najnowsze wydawnictwo "Ethno Elektro 2" zagrałem właśnie w Czwórce. To moje kolejne spotkanie ze słuchaczami tej stacji i czuję się zaszczycony - tak Gooral wspomina swój występ na Czwórkowej scenie. Koncert odbył się w listopadzie 2018 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitamina w Czwórce na bis [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 06:00
W ich bitach słychać miłość do muzyki. Zaskakują wrażliwością, szczerością i bezpretensjonalnością. W niedzielny wieczór zaprosiliśmy na retransmisję koncertu Bitaminy. 
rozwiń zwiń