Jagoda Kret: jestem w nowym punkcie artystycznej drogi

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2024 10:40
Jest typem poszukiwacza, nie lubi chodzić utartymi szlakami, więc jej nowy album nie będzie kontynuacją debiutanckiej płyty "O Samym Braku Stabilności". - Zamiast bluesowego sznytu pojawią się nowe inspiracje, i doświadczenia, które są konsekwencją mojego rozwoju artystycznego - mówi Jagoda Kret.
Jagoda Kret i Damian Sikorski w studiu Czwórki.
Jagoda Kret i Damian Sikorski w studiu Czwórki. Foto: Patrycja Bronka/Czwórka
  • Jagoda Kret zadebiutowała w 2021 roku albumem "O Samym Braku Stabilności".
  • Teraz artystka pracuje nad nową płytą. 
  • Wydawnictwo zapowiada singiel "Brokat i Cień".
  • Utwór jest lżejszy, ale nie definiuje brzmienia nowego materiału. 
  • W audycji Jagoda Kret opowiada o premierowej piosence i zdradza szczegóły nowej płyty. 

Jagoda Kret zapowiada nową płytę

Jagoda Kret to charyzmatyczna wokalistka i songwriterka, która tuż po wydaniu debiutanckiego albumu "O Samym Braku Stabilności" w 2021 roku zagrała na najważniejszych scenach polskich festiwali. Płyta otrzymała także nominację do nagrody Fryderyki 2023 w kategorii Album Roku Blues. Jak dotąd artystka kojarzona była z gitarowym, bluesowo-rockowym brzmieniem inspirowanym amerykańskim folkiem. Teraz czas przyszedł czas na zmianę. Nowy singiel - "Brokat i Cień" - zapowiada nowe wydawnictwo i nowy krok w muzycznej twórczości.

- Miałam dylemat, czy dalej iść bluesowym sznytem, ale uświadomiłam sobie, że jestem już w innym miejscu tej muzycznej podróży. Chcąc być w zgodzie ze sobą, zdecydowałam się na zmianę. Ale przestery i gitary nadal będą obecne w mojej muzyce, tylko w innej formie - uspokaja Jagoda Kret. - Co prawda utwór "Brokat i Cień” jest lżejszy, ale nie definiuje brzmieniowo całej płyty.    

Jagoda Kret - Brokat i Cień (Official Video) | Jagoda Kret

Artystyczny duet: Kret i Gołąbek

Autorką tekstu oraz współkompozytorką singla jest Jagoda, natomiast producentem i współautorem muzyki jest Michał Gołąbek (współpracujący na co dzień jako gitarzysta Brodki czy Smolika), który nagrał także w utworze "Brokat i Cień" gitary, klawisze i perkusjonalia. - Z Gołąbkiem „zaklikało” od pierwszego momentu - wspomina artystka. - Podobnie czujemy, myślimy i zgrywamy się w tym projekcie. Moje teksty są chyba na tyle zrozumiałe, że nie muszę tłumaczyć Michałowi, co miałam na myśli pisząc daną historię . Ale to nie znaczy, że się w ogóle nie spieramy.

Posłuchaj
55:36 2024_04_26 21_00_59_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Jagoda Kret opowiada o nowej piosence i zdradza szczegóły drugiego albumu (Będzie głośno!/Czwórka)

Next Fest - test dla nowych piosenek

- Premierowo zagraliśmy już kilka piosenek na festiwalu Next Fest w Poznaniu. To było „pierwsze zderzenie” nowego materiału z publicznością i byłam ciekawa reakcji słuchaczy. Poszło nieźle, w wersji "na żywo" te kompozycje brzmią naprawdę dobrze - opowiada Jagoda Kret. - Liczę na więcej i zachęcam, żeby sprawdzać kolejne single. Niestety na razie nie mogę powiedzieć nic więcej o premierze płyty. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @jagodakret

W maju 2022 roku Jagoda Kret z zespołem wystapiła w studiu koncertowym Czwórki.

Sprawdź też:

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Jagoda Kret

Data emisji: 26.04.2024

Godzina emisji: 21.04

kul


Czytaj także

Sarsa: urodziłam się z odwagą, ale bez pewności siebie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 17:50
Po wydaniu płyty "*jestem marta" Sarsa nie zwalnia tempa. Najnowszą piosenkę - "Po kościach" - nagrała z gościnnym udziałem Dawida Tyszkowskiego.  - Cieszę się, że nowa odsłona mojej twórczości też okazuje się być interesująca dla słuchaczy - mówi artystka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Patryk Pietrzak: mój brat to tajna broń nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2024 13:00
"Maczugi" to kolejny singiel zapowiadający nowy, solowy album Patryka Pietrzaka. - Nad płytą pracuję razem z bratem. To jest moja nowa energia i tajna broń - opowiada artysta. 
rozwiń zwiń