Dominika Maria Malczyńska: chcę wywoływać śmiech przez łzy

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 18:30
- Nie chcę być pokorna w sztuce, ale chcę inspirować odbiorców. Chcę stawiać znaki zapytania i wywoływać śmiech przez łzy - mówiła Dominika Maria Malczyńska, aktorka i reżyser.
Audio
  • O swoich projektach opowiada Dominika Maria Malczyńska (Artystyczny wybieg/Czwrka)
Dominika Maria Malczyńska w studiu
Dominika Maria Malczyńska w studiu Foto: Czwórka

Absolwentka Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie oraz "Reżyserii teatru dzieci i młodzieży oraz teatrów OFF” na PWST we Wrocławiu, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach dziennikarstwo oraz historia, a także założycielka Teatru I.N.N.I., z którym występuje m.in. na międzynarodowych festiwalach. – Trzeba czasem wziąć życie za karb i powiedzieć sobie: zrobię coś swojego - mówiła w Czwórce. – Nigdy nie chciałam iść w komercję, nie na tym mi zależało. Etap "wypruwania flaków" w mojej karierze też już zamknęłam. Zdecydowałam, że skrajności nie są dla mnie i jako artystka chcę inspirować widzów ale nie poprzez szokowanie ich.

Po jakie środki artystka sięga w swojej sztuce, by inspirować i skłaniać do refleksji? M.in. o tym rozmawialiśmy w Czwórce. Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej godziny audycji "Artystyczny wybieg" 17.12.2017, w której także m.in. kolejna odsłona konkursu "Czwórka prezentuje" >>>

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzą: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler

Gość: Dominika Maria Malczyńska (aktorka i reżyser)

Data emisji: 17.12.2017

Godzina emisji: 13.15

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Motyle w teatrze - rozmawiamy o spektaklu "Zatoka Suma"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 16:30
- Operujemy, bardzo mocno wrażeniami, działamy na zmysły. Pozwalamy widzowi zatopić się w swoja własna wyobraźnie, poprzez obrazy, które pokazujemy - opowiadają Lena Schimscheiner i Daniela Komędera aktorki grające w spektaklu.
rozwiń zwiń