Jan Mela: słowa papieża to bardzo mocne przesłanie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 18:35
Jan Mela, ambasador ŚDM opowiadał, które wydarzenia podczas ŚDM zrobiły na nim największe wrażenie, a także... zaśpiewał w naszym studiu.
Audio
  • Podsumowanie dotychczasowej wizyty papieża Franciszka w Polsce (Raban w Czwórce)
  • Jan Mela mówi o przesłaniu papieża do pielgrzymów i ważnych wydarzeniach podczas ŚDM i... śpiewa w studiu Czwórki (Raban W Czwórce)
  • Ewa Korbut o tym, co jeszcze czeka pielgrzymów przybyłych do Krakowa (Raban w Czwórce)
  • Niezwykłe historie wolontariuszy i pielgrzymów podczas ŚDM (Raban w Czwórce)
  • Ks. Mateusz Targoński z ZHR i Błażej Strzelczyk z "Tygodnika Powszechnego" o tegorocznych ŚDM (Raban w Czwórce)
  • Muzyk Darek Malejonek o swoim udziale w ŚDM (Raban w Czwórce)
  • Jakie jeszcze wydarzenia czekają na uczestników i wolontariuszy ŚDM? (Raban w Czwórce)
Jan Mela to najmłodszy w historii zdobywca biegunów w ciągu jednego roku, a także założyciel fundacji Poza Horyzonty. W tym roku został ambasadorem Światowych Dni Młodzieży
Jan Mela to najmłodszy w historii zdobywca biegunów w ciągu jednego roku, a także założyciel fundacji Poza Horyzonty. W tym roku został ambasadorem Światowych Dni MłodzieżyFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Jasiek Mela mówił w rozmowie z Czwórką m.in. o tym, co najbardziej poruszyło go podczas wizyty Franciszka w Polsce. - Niektóre słowa papieża, dotyczące spędzania czasu, zauważania drugiego człowieka, mogą wydawać się oczywiste, ale przez to, że dotyczą spraw "oczywistych" zdarza nam się o nich zapominać w pędzie życia - mówił ambasador ŚDM. - Papież mówił do nas wprost, czasem były to wypowiedzi bardzo mocne. Myślę, że zszokował wielu młodych ludzi, którzy przyjechali się tu bawić, a zostali skłonieni do refleksji. Cierpienie i śmierć wchodzą w skład naszej egzystencji i o tym trzeba pamiętać, by móc naprawdę cieszyć się życiem - tłumaczył Mela. Mówił także o niezwykłych przeżyciach, które stały się jego udziałem podczas ŚDM, a także, wraz z naszymi dziennikarzami, zaśpiewał hymn ŚDM.

Zobacz także: Światowe Dni Młodzieży w Czwórce >>>

W programie wysłuchaliśmy także rozmowy z muzykiem Darkiem Malejonkiem, który zdradził, dlaczego zdecydował się wziąć udział w ŚDM i czemu jest to dla niego wyjątkowe wydarzenie. Plenerowe studio Czwórki odwiedziła również Ewa Korbut z biura prasowego ŚDM, która mówiła m.in. o tym, co jeszcze czeka pielgrzymów przybyłych do Krakowa. W programie podsumowaliśmy też wizytę papieża Franciszka w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - SERWIS SPECJALNY <<<

***

Tytuł audycji: Raban w Czwórce

Prowadzi: Jakub Jamrozek, Patryk Kuniszewicz

Materiały reporterskie: Justyna Tylczyńska, Kaja Zemła

Data emisji: 30.07.2016

Godzina emisji: 11.05

kd/ab

Czytaj także

"Raban w Czwórce" - nowa audycja na ŚDM

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 09:09
Relacje ze spotkań z papieżem, rozmowy z pielgrzymami, wywiady z wolontariuszami - wszystko to w specjalnej audycji z ŚDM.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kraków na chwilę przed inauguracją ŚDM. Co się działo?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 14:21
Eventy, happeningi, koncerty i msze - to wszystko czekało pielgrzymów przybywających do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. - Jesteśmy dobrze przygotowani, choć cały czas pracujemy - mówi Ewa Korbut z Komitetu Organizacyjnego ŚDM.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eko-Światowe Dni Młodzieży. "Wspólnie ratujmy Ziemię"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 15:45
- Chodzi nam o to, by odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka i zrobić "raban ekologiczny" - mówiła Renata Łukaszewicz z Światowego Ruchu Katolików Na Rzecz Ochrony Klimatu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ambasadorowie ŚDM. "Każdy służy najlepiej jak umie"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 14:27
- Ja służę talentem, hip-hopem, muzyką. Nie potrzebuję do tego oficjalnego garnituru - opowiadał o swojej pracy na rzeczy ŚDM raper Arkadio.
rozwiń zwiń