PRO8L3M: nasze teksty to rzeczywistość w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 13:30
PRO8L3M powstał z inicjatywy producenta muzycznego i DJ-a Piotra "Steeza" Szulca i rapera Oskara Tuszyńskiego. Duet jest jedną z gwiazd Białystok Up To Date Fastival 2017, obecny będzie także na OFF Festivalu.
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Szulcem i Oskarem Tuszyńskim o muzyce i planach duetu PRO8L3M (Pierwsze słyszę/Czwórka)
PRO8L3M w Czwórce
PRO8L3M w CzwórceFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

lipali koncerty 1200 500.jpg
Zobacz więcej Koncerty Czwórki <<<

Zespół powstał w 2013 roku w Warszawie, a teraz, dokładnie rok po ukazaniu się debiutanckiej płyty, światło dzienne ujrzała ich EP-ka. - Nie chodzi nam o systematyczność. Chcieliśmy po prostu odświeżyć materiał przed nową trasą koncertową i dać upust temu, co zebrało nam się w głowach, a pojawiło się tego sporo - mówili goście Czwórki. Jak podkreślali, ten krążek powstał szybko, bo w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. - Zaczęliśmy nagrywać w kwietniu tego roku - wspominali w Czwórce. - Jeśli koncepcje są bardzo złożone, trudno jest zrobić coś, co będzie atrakcyjne dla słuchaczy i nas samych. Ten aspekt wymagał najwięcej pracy.

Ich wizja przyszłości na EP-ce jest raczej mroczna, ale jak mówią muzycy, to "rzeczywistość, skoncentrowana w pigułce". - Alternatywa dla tego, co może się wydarzyć, ale to także rzeczy, które dzieją się już, choć oczywiście nie na opisywaną przez nas skalę. Trzeba było się trochę rozhisteryzować, by przykuć uwagę - tłumaczyli.

W rozmowie z Kamilem Jasieńskim opowiadali, jak wyglądały prace nad nową EP-ką i zdradzali, kto jest autorem koncepcji na teksty. Opowiadali także o minionej trasie, którą zagrali z Vłodim i mówili o koncertowych planach na najbliższą przyszłość.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Piotr "Steez" Szulc i Oskar Tuszyński (PRO8L3M)

Data emisji: 12.07.2017

Godzina emisji: 8.13

kd/kul

Czytaj także

Antek Królikowski w roli... rapera

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 15:06
Antek Królikowski, aktor i producent kina niezależnego, pojawił się w Czwórkowym "Kąciku literackim", by zmierzyć się z utworami m.in. grupy Warszafski Deszcz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spinache. Jakich nowych brzmień szuka?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 13:04
Na polskiej scenie muzycznej działa od 1995 roku. Spinache łączy wieloletnie doświadczenie ze świeżym spojrzeniem. Niegdyś związany z hip-hopem, od kilku lat poszukuje nowych brzmień jako solowy twórca, i właśnie wydaje krążek "Reality".
rozwiń zwiń