Dźwięk jako metoda badań rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 12:00
Współczesne "sound studies" łączą badania nad ekologią akustyczną, dźwiękowym dizajnem, etnomuzykologią, archeologią mediów, a także dzisiejszymi, historycznymi oraz przyszłymi pejzażami dźwiękowymi. 
Audio
  • Jak bada się dźwięk? O kierunku "sound studies" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/dom. publiczna/StockSnap

Czytaj także
Honey Dijon 1200.jpg
Audioriver 2018. "Czekamy na Honey Dijon"

Podczas konferencji muzycznej  Audioriver Lab jeden z paneli  dotyczył ​tego "Jak bada się dźwięk?.​" Justyna Tylczyńska rozmawiała o tym z prowadzącym warsztaty - Antonim Michnikiem. - Hałas jest istotnym elementem współczesnego świata. To podstawa współczesnej muzyki i estetyki - mówi historyk kultury oraz redaktor magazynu "Glissando" i tłumaczy, jak na "sound studies" wpłynęło "dowartościowanie" hałasu, a także czy to możliwe, że w przyszłości wszyscy będziemy mieli implanty słuchowe. 

Trzy dni na plaży i blisko sto koncertów na kilku scenach muzycznych - tak będzie wyglądać 13. odsłona Audioriver Festival. W tym roku impreza rozpocznie się 27 i potrwa do 29 lipca.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 3.05

Godzina emisji: 6.40

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Daft Punk. "Od tanecznego brudu do czerwonych dywanów"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 13:10
- Zadebiutowali od razu płytą wszech czasów. "Homework" zachwycił mnie swoją surowością i kreatywnym podejściem do samplowania - ocenia didżej i dziennikarz muzyczny, Norbert Borzym.
rozwiń zwiń