Cały świat komiksu przyjedzie do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 10:20
Historia festiwalu Komiksowa Warszawa rozpoczęła się w 2010 roku. Dziś jest jednym z największych festiwali komiksu w Europie Środkowej. Paweł Timofiejuk zdradza, kto tym razem zagości w Warszawie. 
Audio
  • Paweł Timofiejuk opowiada o Komiksowej Warszawie (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Chaiwuth Wichitdho

Festiwal to okazja, żeby spotkać artystów z całego świata, wziąć udział w warsztatach, kupić komiksy i poznać laureatów corocznej nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego.

Czytaj także:
komiks 1200x660.jpg
Sztuka komiksu niejedno ma imię

- W tym roku, między innymi przyjedzie do nas Tonny Harris i autor dziecięcych komiksów z USA Jeff Smith, będą też autorzy komiksu o Irenie Sendlerowej, której 10. rocznica śmierci przypada w tym roku i obchodzimy Rok Ireny Sendlerowej - wymienia organizator festiwalu. - Będą też autorzy francuscy m.in. Bédu, czy już nestorowaty Jean Dufaux, którego komiksy fantastyczne i historyczne w Polsce wydawało aż osiem wydawnictw. Nie zabraknie również Tony'ego Sandovala, który uwielbia Warszawę i nasz festiwal - dodaje. 

Komiksowa Warszawa to oczywiście nie tylko spotkania z rysownikami i scenarzystami komiksów. To również warsztaty dla dzieciaków i młodzieży, panele dyskusyjne, wystawy. Jak i kiedy wybrać się na Komiksową Warszawę? Czemu przyjazd Tony'ego Sandovala w tym roku stał pod znakiem zapytania? I w czyim języku w tym roku gada Praga? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Paweł Timofiejuk (Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, organizator festiwalu Komiksowa Warszawa)

Data emisji: 8.05.2018

Godzina emisji: 8.31

pj/ac

Czytaj także

Przemysław Truściński: zapomnijcie o platynie i złocie. Najlepszą inwestycją jest sztuka

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 15:33
- To jest tak, jakbyś stawał przed naprawdę dobrym obrazem. Miarą dobrego komiksu jest to, że mijają lata, a jego treść jest nadal aktualna - mówił twórca komiksów Przemysław "Trust" Truściński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komiks non-fiction. Sztuka ilustrowania historii

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 14:06
- W ciągu ostatnich lat komiks reportażowy pojawia się dosyć regularnie. Mamy autorów, którzy wyspecjalizowali się w tym gatunku. Dobrym przykładem jest choćby "Maus" Arta Szpigelmana. To jedyny komiks, który otrzymał prestożową nagrodę Pulitzera - opowiadał Przemysław Pawełek, dziennikarz i recenzent komiksów.
rozwiń zwiń