Avant Art Festival. W Warszawie i we Wrocławiu trwa święto muzyki

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 12:30
Maciej Maciągowski, Sneaky Jesus, VTSS, Tonfa, Polonka czy Mike Majkowski - lista artystów, których usłyszeć mogliśmy na scenie Avant Art we Wrocławiu jest bardzo długa. A przed nami Warszawa. Trwa 13. odsłona tego festiwalu muzycznego. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Free-Photos

historia przeszłość dokumenty zdjęcia 1200 free
Foto Vintage Festival. Czy można zrobić selfie analogiem?

Festiwal to dziesięć dni koncertów w dwóch miastach Polski. Od 23 do 28 września Wrocław zamienił się w muzyczną stolicę Polski. Teraz, od 30 września, koncerty rozpoczynają się w Warszawie. Na Avant Art co roku organizatorzy zapraszają najciekawszych niezależnych wykonawców z całego świata, tym razem - z powodu pandemii - do Wrocławia zjechali polscy artyści. 

Posłuchaj
04:19 2020_09_28-07-26-40_CZWÓRKA_PS.mp3 Trwa Avant Art Festival - co jeszcze się wydarzy? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Up To Date 2020 harper 1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE Czwórka na Up To Date Festival

- We Wrocławiu w poniedziałek zagrały Diabelskie skrzypce, to ciekawy projekt związany z polską muzyką ludową. Dziewięcioro artystów gra na żywo - opowiadał Costas Georgopoulos, dyrektor artystyczny Avant Art. - W Warszawie koncerty gitarowe odbędą się w klubie Pogłos, a wystąpią m.in. muzycy grupy Sierść. 

Czytaj także:


Podczas festiwalu usłyszymy też m.in. duet Enchanted Hunters. - Plan działania to piosenka, którą lubimy wykonywać na scenie. Zaczęłyśmy ją grać bardziej energetycznie niż na początku - mówiły Magda i Gosia. - Jesteśmy teraz na fali wznoszącej, cieszymy się, że wyjdziemy na scenę i możemy znów grać koncerty. 

Źr. Latarnia Records/Enchanted Hunters "Plan działania"

Na trzy miesiące przed wydarzeniem już po raz drugi ogłoszony został konkurs, którego zwycięzcy mogli zaprezentować się na festiwalowej scenie. - Zgłosiło się kilkudziesięciu artystów, dwoje z nich zagra w Warszawie, a dwoje zagrało we Wrocławiu - mówił Costas Georgopoulos.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziMateusz Fusiarz

Materiał: Małgorzata Jakubowska

Data emisji: 28.09.2020

Godzina emisji: 7.23

kd/pj


Costas Gargokopulos dyrektor artystyczny avant art

Czytaj także

"Jest naprawdę grubo" - w Czwórce Miły ATZ i jego krążek "Czarny swing".

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 16:30
- To płyta singli. Bardziej liczy się tu brzmienie numerów, flow i oprawa graficzna, niż treść. Choć można doszukać się delikatnego połączenia między utworami, nie o to mi chodziło - mówił Miły ATZ w Czwórce.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Baasch: inaczej się śpiewa po polsku, inaczej buduje się frazy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 16:00
Kilka dni temu ukazał się drugi singiel promujących nadchodzącą płytę Baascha "Noc". "Cienie", tak jak pierwszy opublikowany utwór z tej płyty, też są wyśpiewane po polsku. 
rozwiń zwiń