"Jest naprawdę grubo" - w Czwórce Miły ATZ i jego krążek "Czarny swing".

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 16:30
- To płyta singli. Bardziej liczy się tu brzmienie numerów, flow i oprawa graficzna, niż treść. Choć można doszukać się delikatnego połączenia między utworami, nie o to mi chodziło - mówił Miły ATZ w Czwórce.  
Miły ATZ
Miły ATZFoto: mat promocyjne Def Jam Polska

ZOBACZ WIĘCEJ "Czarny swing" jest płytą tygodnia Czwórki >>>


Sebastian_Fabijanski_fot.Filip Zwierzchowski_1200.jpg
Sebastian Fabijański: rapu słuchałem, ale nigdy nie tańczyłem

Płyta "Czarny Swing" brzmieniowo jest fuzją wszelkich aktualnych zajawek Miłego - od UK garage przez grime, lo-fi hip hop, drum’n’bass aż po przeróżne "cykacze" - z zajawkami producentów, z którymi czynnie współtworzył i aranżował numery. - Chodziło mi m.in. o popularyzację tych gatunków - tłumaczył artysta w rozmowie z Czwórką. Na jego krążku usłyszymy więc aż 15 numerów.

Posłuchaj
04:02 2020_07_22-13-38-30_CZWÓRKA_MIŁYATZ.mp3 Miły ATZ opowiada o albumie "Czarny swing" i planach na kolejne krążki (Muzyczny lunch/Czwórka) 

Clock Machine - Prognozy COVER 1200.jpg
Ars Latrans. Festiwal inspirowany kulturą

Jest tu sporo cięższej elektroniki, co - jak tłumaczy raper - zrobione zostało głównie z myślą o koncertach i "imprezkach". - Jest naprawdę grubo. Ale można znaleźć też momenty luźniejsze, na wzięcie oddechu, przychillowanie - mówił Miły. - O ostateczny sznyt brzmieniowy zadbał Enzu, więc ten aspekt może zamponować najbardziej wybrednym. Na tym bardzo mi zależało.  

Czytaj także:

Dziś Miły pracuje nad kolejnym krążkiem, nagrywa nowe numery. - To będzie zupełnie inna płyta, przede wszystkim pod kątem lirycznym, ale i brzmieniowym. Będzie dużo bardziej spójna niż "Czarny swing", wydaje mi się też, że też bardziej ponadczasowa - tłumaczył. - Rezygnujemy z cięższych brzmień na rzeczy organicznych, muzycznego ciepła - tłumaczył. Miły ATZ przygotowuje nowy projekt w kooperacji z muzykami, z którymi współpracował już przy "Czarnym swingu". - Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - zapewniał w Czwórce. 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Marcin "Harper" Hubert

Gość: Miły (raper)

Data emisji: 22.07.2020

Godzina emisji: 13.05

kd

Czytaj także

Pogłos 145. Mike Dean, Kanye West - hip-hopowe muzyczne uderzenie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 22:01
"Pogłos" otworzyły kompozycje Mike’a Deana. - O tym artyście wspominałem już wiele razy przy okazji jego genialnych solówek gitarowych, i omawiając jego wkład w rozwój no brzmienia Travisa Scotta, czy Kanyego Westa, który nie raz posiłkował się geniuszem tego artysty - opowiadał Gargamel.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Singlem "Nie chcę zmieniać nic" Leski zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 13:50
Absolutnie magiczny, intymny i prawdziwy. Wyjątkowy zapis tego specyficznego czasu Leski prezentuje w piosence "Nie chcę zmieniać nic", która ma być zapowiedzią trzeciego albumu artysty "Pieśni bez napinki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Rookles: płyta "Draw The Lina" dostała od nas trzy życia

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 22:02
Zespół powstał w 2011 roku w podwarszawskim Otwocku. Ich pierwszy krążek "Open Space" kazał się w 2015 roku, a na początku lipca tego roku światło dzienne ujrzał kolejny album od The Rookles "Draw The Line".
rozwiń zwiń