"Pani Ka." - serial, w którym widz decyduje

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 11:50
Serial interaktywny to opowieść, w której nie tylko scenarzysta, ale i widzowie decydują o losach bohaterów. Takie możliwości dają nam media społecznościowe, a twórcy "Pani Ka." chętnie je wykorzystują. Pierwszy odcinek zobaczymy już 19 lutego. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/nampix
shutterstock telewizja serial 1200.jpg
Telewizja umrze do 2030 roku? Winny - platformy streamingowe

- Emocje związane z premierą są ogromne - mówi Hanna Konarowska, aktorka, odtwórczyni głównej roli w serialu. - Dodatkowo trwają też bardzo intensywne przygotowania do kręcenia kolejnych odcinków, za tydzień wchodzimy na plan. Sama nie wiem, które emocje są silniejsze  przyznaje. 


Posłuchaj
08:59 czwórka pierwsze słyszę 18.02.2021 pani ka.mp3 O serialu "Pani Ka." opowiada aktorka Hanna Konarowska (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

- Moja bohaterka, Pani Ka, jest osobą dość chaotyczną, egzaltowaną, panikującą. To chcieliśmy oddać też w tytule tej produkcji. Ta dwuznaczność, mam nadzieję, będzie widoczna w serialu i samej postaci, co staram się nakreślić - wyjaśnia aktorka.

Świat mediów społecznościowych nie jest oczywisty, on nie jest czarno-biały, lawiruje między rzeczywistością, a fikcją. A my, w serialu, się tym bawimy Hanna Konarowska

Hanna Konarowska ma wiele wspólnego z Panią Ka. W rozmowie z Gosią Jakubowską zdradza, że obie są chaotyczne, obie są aktorkami i obie muszą sobie poradzić w świecie. - Ja jestem trochę bardziej osadzona na ziemi niż Pani Ka, nie jestem aż tak szalona - przyznaje z uśmiechem. - U niej wszystko jest bardziej napompowane. Obie żyjemy też w świecie aktorskim i świecie mediów społecznościowych, obu nam to nie wychodzi, o tym też opowiadamy w tym serialu - dodaje. 

"Pani Ka." to serial który lawiruje między rzeczywistością, a fikcją. - Ma to związek z samym instagramem, który jest trochę taki lawirujący, świat tam przedstawiany jest podkolorowany - mówi aktorka. - Chcemy też odsłonić trochę ten świat social mediów i pokazać jego ciemniejsza stronę. Robimy to w sposób bliski estetyce instagrama, w sposób ładny. Skupiamy się na tym, żeby nasi bohaterowie świetnie wyglądali - dodaje. 

selfie kobieta media społecznościowe social media 1200.jpg
Co trzeba zrobić, by zostać influencerem?

Widz ma głos

Wynalazki XXI wieku pozwalają oddać głos widzom, pozwolić im decydować o losach bohaterów. - Obecność w internecie jest coraz większa, stajemy się coraz bardziej wirtualni. My z tego korzystamy, przygotowaliśmy pytania i ankiety dla widzów "Pani Ka.". Będziemy korzystać ze wszystkich narzędzi jakie daje nam instagram  - podkreśla gość Czwórki. 

Zainteresowanie serialem jest ogromne, już pół miliona wodzów obejrzało trailer opowieści. - Mam nadzieję, że nie zawiedziemy publiczności - mówi Hanna Konarowska. 

Posłuchaj także:

Cała akcja serialu osadzona jest na warszawskiej Saskiej Kępie. - To moja dzielnica, moja część Warszawy. Kawiarnia, w której kręcimy, należy do mojego kolegi z podstawówki - opowiada aktorka. - To miejsce jest bliskie mojemu sercu i mam nadzieję, że zarażę nim widzów. Saska Kępa jest wspaniała i wszystko tam jest - podkreśla. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Pani Ka. (@pani_ka_official)

Odcinki "Pani Ka." będą trwały 15 minut i będą ukazywać się raz w tygodniu. Serial będzie można obejrzeć na Instagramie oraz na Facebooku. Premiera 19 lutego. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Gosia Jakubowska

Gość: Hanna Konarowska 

Data emisji: 18.02.2021

Godzina emisji: 8.22

pj

Czytaj także

"Euforia", "Osiecka" i serial, którym można się bawić

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 16:00
Jeśli chodzi o rok 2019 to w świecie seriali zdominowała go "Euforia". Producenci zapowiedzieli drugi sezon, ale z powodu pandemii musieli wstrzymać się ze zdjęciami. - Na Gwiazdkę zaś sprezentowali nam dwa odcinki specjalne, które mają być pomostem między tym, co było i co będzie. I dla mnie to jest jedna z najlepszych produkcji tego roku - mówi krytyk filmowy Kaja Klimek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale w sieci - na co czekamy w 2021 roku?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 12:00
Chętnie byśmy wyszli do kina, jednak te wciąż pozostają zamknięte. Na szczęście lista serialowych propozycji największych platform streamingowych jest długa i zapowiada się bardzo dobrze. 
rozwiń zwiń