Ścieżka zawodowa młodych po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 09:20
"Młodzi na rynku" to nowa inicjatywa Parlamentu Studentów RP. Eksperci zastanawiają się, jak młodzi odnajdą swoją ścieżkę zawodową. Jaki wpływ na ich kompetencje ma kształcenie zdalne i jak obecna sytuacja zmieni preferencje pracodawców. Rynek pracy stanowi wyzwanie dla studentów, my podpowiemy jak dzięki projektowi się na nim odnaleźć.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ StunningArt.


straming online internet oglądanie praca 1200.jpg
Jaki będzie postcovidowy rynek pracy?

Niezależnie od kierunku studiów, doświadczenia zawodowego i planowanej ścieżki kariery, ogólnopolska organizacja reprezentująca studentów - Parlament Studentów RP ma propozycję dla wszystkich osób rozpoczynających swoje życie zawodowe. Kompleksowa inicjatywa "Młodzi na rynku pracy" skierowana jest do studentów i stanowi swego rodzaju akademię rozpoczęcia ścieżki zawodowej. Zakłada ona wsparcie młodych ludzi o jak najszerszym profilu specjalności w kształtowaniu umiejętności miękkich, tworzeniu swojego wizerunku w oczach pracodawców oraz podnoszeniu kompetencji cyfrowych i naukowych, które w znacznym stopniu przyczyniają się do spełnienia oczekiwań pracodawców w aktualnej sytuacji. W środowy poranek zapraszamy na spotkanie z koordynatorką projektu Aleksandrą Pepłowską.

Zobacz także:


W audycji również przyjrzymy się aplikacji, która umożliwia odnalezienie zaginionych psów po odciskach ich... nosów, a gość Poranka RAU Performance opowie o albumie "Mieszane Uczucia".

Zaprosimy też na:

  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy
  • przegląd prasy zagranicznej

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy środę (05.05) po godz. 6.05. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

aw