Duel WarmUp - DJ Pawel na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 22:20
Duel to audiowizualny kolektyw i seria wydarzeń, która powstała pod koniec 2018 roku. Idea kryjąca się za projektem to "przesuwanie muzycznych granic" i stworzenie bezpiecznej i tolerancyjnej imprezowej przestrzeni. W Czwórce zaprezentowali swój autorski set.
DJ Pawel i DJ SEPT
DJ Pawel i DJ SEPTFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

W pierwszej godzinie audycji specjalny set zagrał z winyli DJ Pawel. Mimo krótkiego czasu na scenie jest regularnie bookowany przez najbardziej znane kluby i inicjatywy w Polsce. Miał możliwość występować u boku takich artystów jak: The Lady Machine, Somewhen, Keith Carnal, czy Etapp Kyle. Ostatnio debiutował w Berlinie na imprezie kolektywu BCCO. Jego selekcja oscyluje wokół hipnotycznego, surowego i groove’owego brzmienia. 

Muzycy opowiadali m.in. o tym, jak wygląda booking imprez w elektrobranży. - Trochę to działa tak, że czasem sam gdzieś napiszę, a czasem ktoś do mnie napisze - opowiadał jeden z gości. Jak podkreślali, ten rynek w Polsce bardzo prężnie się rozwija, a słuchacze poszukują nowości, innych estetyk. - Teraz najbardziej popularny nurt to elementy brake'owe w utworach - mówił jeden z DJ-ów. - Oprócz tego jakieś kawałki elektro. Psytrance wciąż jest grany, choć ten oldschoolowy - wymieniał. 

Posłuchaj
55:23 2022_05_07 20_04_47_PR4_DUEL_WarmUp.mp3 DJ Pawel gra set DJ-ski w naszym studiu (DUEL WarmUp/Czwórka)

Posłuchaj
54:06 2022_05_07 21_05_51_PR4_DUEL_WarmUp.mp3 Wywiad w studiu DJ Pawel i DJ Sept (Duel WarmUp/Czwórka)  


Artyści zapraszali także na kolejne koncerty, które się odbędą m.in. jeszcze w maju. - Na naszej sylwestrowej imprezie miał grać Paralax, ale nie udało się, więc zaprosiliśmy go teraz - opowiadali. - Nie ukrywam, że Paralax i Perk to artyści, którzy budują wizerunek na muzyce, nie zakładają masek  - podkreślał jeden z artystów. 

Źr. Youtube/PAWEL vinyl set [DUEL WarmUp]

***

Tytuł audycji: "Duel WarmUp"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: DJ Pawel i DJ Sept

Data emisji: 07.05.2022

Godzina emisji: 20.05

kd/aw


Czytaj także

12”/h: Prorok od winyli

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 19:03
DJ Pro, czyli Maciek Prorok od 25 lat występuje jako DJ. W czasie swojej kariery gościł w największych klubach w kraju (Piekarnia, Sfinks, Tam Tam, H2O, Prozac, Eskulap, SQ), a także występował poza jego granicami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Asfalt- definicja brzmienia. Rozmowa z Marcinem 'Tytusem' Grabskim

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 14:00
Powstała 21 lat temu, dziś w katalogu ma takich artystów jak m. in. O.S.T.R., Taco Hemnigway, Otsochodzi i Hades. Jej szef, Marcin 'Tytus' Grabski do dziś z uwagą odsłuchuje nadesłane dema i przyznaje, że nie ma przepisu na sukces w rapie.
rozwiń zwiń