"Najdłuższy sylwester w historii". DUEL świętuje 5. urodziny

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2023 10:00
Kolektyw DUEL - jedna z najważniejszych inicjatyw na rodzimej scenie techno - kończy 5 lat. Urodziny będzie świętować w sylwestra - na najdłuższej imprezie w historii projektu. 
Michel Morales (SEPT) i DJ Pawel w Czwórce.
Michel Morales (SEPT) i DJ Pawel w Czwórce.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka
  • DUEL to jedna z najważniejszych inicjatyw na rodzimej scenie techno
  • Kolektyw w tym roku obchodzi 5. urodziny. Będzie je świętować na imprezie sylwestrowej.
  • Gwiazdą wieczoru będzie Stef Medesidis - grecki producent i mistrz live act’ów.
  • Impreza odbędzie się w Warszawie i potrwa 19 godzin. 

Jak powstał DUEL?

DUEL to audiowizualny kolektyw i seria wydarzeń, która powstała pod koniec 2018 roku. Ideą, która przyświeca projektowi, jest "przesuwanie muzycznych granic" i stworzenie bezpiecznej i tolerancyjnej imprezowej przestrzeni. - Zrobiliśmy 28 imprez, które łącznie trwały 247 godzin - opowiada Sept, czyli Michel Morales.

274 godziny tańca

Przez pięć lat kolektywowi udało się stworzyć "DUEL-ową" społeczność, a ich imprezy mają stałych bywalców. -  Bardzo cieszymy się, że w tym czasie udało nam się "wypracować" lojalność publiczności. Na naszych imprezach gra zazwyczaj jeden headliner i ludzie z kolektywu. Ostatnio jednak zaczęliśmy zapraszać też artystów spoza DUEL-u, bo chcemy dawać trochę świeżości - opowiadał w Czwórce Sept. Wśród artystów, którzy jak dotąd wystąpili na DUEL są m.in. Dax J, Tham, In Verruf, SNTS, Daria Kolosova, Remco Beekwilder czy Alignment.

V Urodziny DUELa. Sylwster 2023 Live + After

Nie inaczej będzie w trakcie imprezy sylwestrowo urodzinowej. Zagra na niej 11 artystów. Wśród nich:

  • Cranz
  • NFS
  • Spectribe
  • Sept b2b MKO
  • Mislaw b2b Rethe 

Jako gwiazda wieczoru wystąpi Stef Medesidis - grecki producent i mistrz live act’ów z dużą dozą improwizacji, wydający swoje nagrania m.in. w Klockworks czy Monnom Black.

Stef Mendesidis [live] at Intercell x BCCO | ADE 2023 | Intercell

- Artysta od dawna występuje tylko w formule live i byłem przekonany, że jak w przypadku innych live-performerów, zagra tylko godzinę. Tymczasem Stef sam zaproponował dwugodzinny występ i już nie mogę się tego doczekać - opowiada Michel Morales. Na imprezie zagra też DJ Pawel - Na imprezy sylwestrowe wybieram swoją najmocniejszą selekcję, żeby dostarczyć ludziom to, czego oczekują - tłumaczy.

Posłuchaj
11:51 CZWÓRKA Pierwsze slysze - duel 29.12.2023.mp3 5. urodziny kolektywu DUEL. O imprezie opowiadają Sept i DJ Pawel (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Jak przygotowuje się imprezę sylwestrową?

Pod względem organizacyjnym przygotowanie imprezy sylwestrowej nie różni się od innych tego typu wydarzeń, ale to jest taki czas w roku, że konkurencja jest większa i wiele fajnych rzeczy dzieje się na mieście - przyznają rozmówcy Kamila Jasieńskiego. - Ale mamy nadzieję, że przez te wszystkie lata zapracowaliśmy na zaufanie naszej publiczności i ogólne społeczności klubowej na tyle, że będzie dobrze.  

Impreza w formule Live + After

Impreza odbędzie się w przestrzeni Oczki - nowego klubu, który mieści się w samym centrum Warszawy i będzie podzielona na dwie części. - Wszystko w sumie potrwa 19 godzin, ale od godz. 8.30, już  w Nowym Roku, planujemy tak zwany "after" - w tym samy miejscu i w tym samym muzycznie klimacie. Planujemy zakończyć zabawę koło 17.00, więc to będzie najdłuższa impreza w naszej historii - dodają członkowie kolektywu DUEL.

Sprawdź też:

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Goście: Sept, czyli Michel Morales i Paweł Lewandowski - DJ Pawel (kolektyw DUEL)

Data emisji: 29.12.2023

Godzina emisji: 8.15

kul

Czytaj także

Taneczne improwizacje od An On Bast

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 06:30
Tym razem w Czwórce autorski set zaprezentowała An On Bast - producentka i kompozytorka z Wrocławia, która od 15 lat działa na międzynarodowej scenie muzyki elektronicznej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Afterossi - DJ-ski duet w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 13:26
Afterossi to duet DJ-ski, który swoją przygodę rozpoczął w trudnych czasach pandemii w 2020 roku. Ich gatunek to melodic house & techno. W Czwórce poznajcie ich rytmy!
rozwiń zwiń