Gracze i twórcy gier - czas pogadać

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 11:45
- Twórcy gier twierdzą, że są bardzo otwarci na graczy, przyjaźnie nastawieni - mówi Krzysztof Jarnicki, prowadzący warszawskie spotkania Pog(R)adajmy. - Owszem są przyjaźnie nastawieni, ale poza naszą imprezą raczej nie kontaktują się z graczami, mają spotkania branżowe - dodaje. 
Audio
  • Krzysztof Jarnicki opowiada o spotkaniach w cyklu "Pog(R)adajmy" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Roman Samborskyi/Shutterstock.com

Inicjatywa spotkań Pog(R)adajmy powstała w 2013 roku, za jej stworzeniem stoją pasjonaci gier wideo. Od tamtej pory spotkania odbywają się cyklicznie w każdą drugą środę miesiąca, dziś w 11 miastach Polski.

Tematem najbliższego spotkania jest hasło "Gracze a twórcy gier. Jeden czy dwa obozy?". - Nawet jako organizatorzy mieliśmy spinkę, jeśli chodzi o ten temat. W niektórych miastach większość uczestników to twórcy gier. W Warszawie większość stanowią gracze - wyjaśnia gość Kamila Jasieńskiego. 

Którzy z twórców gier tworzą zamknięte środowiska, a którzy chętnie się spotykają z graczami? Czy graczom kiedyś udało się zbojkotować jakąś grę? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Krzysztof Jarnicki (organizator spotkań Pog(R)adajmy w Warszawie)

Data emisji: 12.06.2018

Godzina emisji: 8.16

pj/kd

Czytaj także

Game Dev Fest, czyli czego jeszcze nie wiesz o rynku gier komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 10:24
W cztery listopadowe środy odbędą się specjalne spotkania, z udziałem prelegentów od lat związanych z produkcją gier wideo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pixel Heaven. Najważniejsza impreza dla fanów gier retro

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 15:19
Trwa nabór zgłoszeń gier do największego w Polsce corocznego konkursu na najlepsze gry niezależne: PIXEL AWARDS 2018 - konkurs, który tradycyjnie odbywa się w ramach Festiwalu Pixel Heaven.
rozwiń zwiń