Game Dev Fest, czyli czego jeszcze nie wiesz o rynku gier komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 10:24
W cztery listopadowe środy odbędą się specjalne spotkania, z udziałem prelegentów od lat związanych z produkcją gier wideo.
Audio
  • Gość: Ola Lato i Piotr Korgul z Koła Naukowego Twórców Gier "Polygon" opowiadają o V edycji Game Dev Fest (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Romaset

Piotr Korgul Branża game developingu bardzo się rozwinęła. Nie potrzeba już milionów dolarów, żeby stworzyć grę

To już piąta edycja spotkań poświęcona zagadnieniom związanym z game developingiem. Jak co roku słuchacze mogli skorzystać z z rad doświadczonych polskich game developerów - niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z tworzeniem gier, czy masz już na swoim koncie parę tytułów. - Ilość osób zajmujących się game developingiem w Polsce to ok. 5 tys. osób. Zainteresowanych zagadnieniem ciągle przybywa, ponieważ branża jest bardzo otwarta - jeśli chce się w niej rozwijać, to stosunkowo łatwo jest do niej wejść - mówił Piotr Korgul pomysłodawca imprezy.

Ola Lato organizatorka tegorocznej edycji dodała, że tworzenie gier komputerowych to nie tylko programowanie. Przy jednym projekcie pracuje zazwyczaj wielu specjalistów z różnych dziedzin. - Programiści nie są najliczniejszą grupą współpracującą przy projekcie gry. Bardzo ważna rola spoczywa w rękach tzw. "koncept artystów" odpowiedzialych za pierwsze szkice, artystów 2D i 3D, a także ludzi od efektów specjalnych, level designerów, designerów dźwięku i fabuły oraz pisarzy.

Na czym polega sztuka tworzenia gier komputerowych? Kim są tegoroczni prelegenci? Co to jest "indyk? O tym rozmawialiśmy z organizatorami imprezy w ostatniej godzinie "Pierwsze słyszę". Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Ola Lato i Piotr Korgul (organizatorzy V edycji Game Dev Fest z Koła Naukowego Twórców Gier "Polygon")

Data emisji: 15.11.2017

Godzina emisji: 8.15

ac/kd

Czytaj także

Renesans flipperów. Kto w nie dziś jeszcze gra?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 16:16
- Z flipperami jest jak z samochodami. Jeszcze 10 lat temu Maluch nie miał żadnej wartości. Kupowało się go za przysłowiową "stówkę". Dzisiaj stają się coraz droższe, bo jest ich coraz mniej - wyjaśniali w Czwórce Bartosz Radomyski i Paweł Nowak, autorzy pierwszego w Warszawie interaktywnego Muzeum Flipperów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Slavic Game Jam. O tworzeniu gier "na temat"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 08:00
Po akcjach w stylu "zrób film w 48 godzin" przyszła pora na pisanie gier na zadany temat. Czym jest Slavic Game Jam?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"SpielTage" - największe targi gier w Essen

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 11:38
- Targi gier w Essen są największą w Europie imprezą skupiającą producentów i entuzjastów gier planszowych. W tym roku swoją ofertę prezentowało ponad 110 wystawców z ponad 50 krajów - mówiła Anna Polkowska autorka bloga boardgamegirl.
rozwiń zwiń