Ruszamy w przeszłość. Podróż do lat 80., 90. i przełomu wieków

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2023 08:36
Gośćmi "Pierwsze słyszę" będzie zespół Axe Crazy, w którego muzyce odnajdziemy brzmienia lat 80., oraz autorzy książki "Podcastex. Polskie Millenium", którzy z sentymentem przyglądają się zjawiskom przełomu wieków. 
Zacznij dzień z Czwórką
Zacznij dzień z CzwórkąFoto: Shutterstock.com/ Nejron Photo

W środowy poranek lekko przenosimy się w czasie. Już o 8.15 nasi goście zabiorą nas w lata 80. Będzie to jednak mocne uderzenie z XXI wieku. Odwiedzą nas przedstawiciele zespołu Axe Crazy czyli lędzińska kapela grająca heavy metal z silnymi echami lat 80. Ostatni czas dla zespołu to moc koncertów w całej Polsce. Muzycy też zapowiadają swoją nową płytę, która będzie nosiła tytuł "Creatures On The Hunt" i znajdzie się na niej 10 utworów oraz intro. Kamil Jasiński porozmawia z gośćmi o mocnych brzmieniach, inspiracjach i sentymencie do muzyki lat 80. 

Nasi kolejni goście: Bartek Przybyszewski i Mateusz Witkowski, autorzy książki "Podcastex. Polskie Millenium", na co dzień tworzą podcast opowiadający o latach 90. i 2000. Przyglądają się w nim okresowi transformacji i przełomu wieków. Internet wtedy raczkował, na szczytach list przebojów było Ich Troje, a telefon komórkowy miał rozmiar cegły. W Czwórce opowiedzą o swojej publikacji i powspominają tamten czas. 

W "Pierwsze słyszę" nie zabraknie też informacji na temat talerza zdrowego żywienia. Martyna Ogonek sprawdzi czym on dokładnie jest i co powinno się na nim znaleźć. Opowie też czym jest dietoprofilaktyka, kiedy jedzenie pozwala zachować zdrowie.  

W audycji zapraszamy również na serwis kulturalny i serwis sportowy. 

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w środę (8.11) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

pj

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Lins i "Omen". Album w mrocznym, mitologicznym klimacie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2023 17:40
Kasia Lins powróciła ze swoim czwartym solowym albumem "Omen". - Posługuję się bóstwami, tym razem mitologicznymi, bo jest mi to jakoś najbliższe, jakieś nieosiągalne i takie dalekie - mówi artystka w Czwórce. - Są poza zasięgiem, dlatego tak pociągające i tak ponętne dla mnie. 
rozwiń zwiń