X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obcokrajowcy chcą oglądać polskie filmy

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 15:00
"Polish Cinema for Beginners/ Polskie kino dla początkujących" to projekt skierowany do obcokrajowców mieszkających w naszym kraju. - Dla nich niejednokrotnie to pierwsza okazja, żeby obejrzeć "Rejs" czy "Seksmisję". I żeby wreszcie docenić polskich twórców - mówią organizatorzy cyklu projekcji, którzy gościli u Błażeja Hrapkowicza.
Audio
  • Wrocławska Fundacja Filmowa jest dobrze nakręcona i ma mnóstwo pomysłów - rozmowa z przedstawicielami fundacji (Czwórka/Na cztery ręce)
Obcokrajowcy chcą oglądać polskie filmy
Foto: Glow Images/East News

- Jesteśmy stosunkowo młodą fundacją z młodą i bardzo pomysłową kadrą - mówi Paweł Kosuń, prezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej i pomysłodawca "Polish Cinema for Beginners". - Skupiamy się na organizowaniu festiwali, przeglądów oraz na krzewieniu kultury filmowej. Od początku działalności w centrum naszego zainteresowania był film dokumentalny. Ale wraz z cyklem "Polskie kino dla początkujących" otworzyliśmy się na fabułę.

Pierwsza edycja projektu przyciągnęła niemal 700 cudzoziemców ze stolicy Dolnego Śląska. Ci, którzy "ukończyli" kurs kina polskiego, otwarcie przyznali, że dla większości była to pierwsza okazja, by poznać dorobek polskich reżyserów.

- Najwięcej emocji i najbardziej burzliwe dyskusje wzbudziła "Seksmisja" - wspomina krytyk filmowy Adam Kruk odpowiedzialny za selekcję prezentowanych filmów. - Uczestnicy pokazów byli ciekawi jak wygląda kultowe dzieło Juliusza Machulskiego. W trakcie projekcji żywiołowo reagowali, a potem, podczas dyskusji, zwracali uwagę m. in. na wątki feministyczne.

Drugi sezon "Polish Cinema for Beginners" otworzył "Rewers" Borysa Lankosza. Spotkania odbywały się dwa razy w miesiącu w Kinie Nowe Horyzonty i zakończyły się 8 maja.

(kul/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM kino
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy w Watykanie można kręcić filmy?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 12:30
Watykan jako miejsce akcji często bywa wykorzystywany przez filmowców. Tyle tylko, że jest to Watykan wyobrażony, bo w Stolicy Apostolskiej filmów raczej się nie kręci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda im. Krzysztofa Mętraka dla Błażeja Hrapkowicza

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 09:00
Błażej Hrapkowicz, prowadzący audycję "Na Cztery Ręce", zdobył główną nagrodę przyznawaną młodym krytykom filmowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na czym polega fenomen "Gry o tron"?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 09:32
Jutro w "Poranku OnLine" pojawi się trener osobisty Miłosz Brzeziński. Weźmiemy pod lupę serial "Gra o Tron", fenomen ostatnich miesięcy, a może nawet lat.
rozwiń zwiń