Nagroda im. Krzysztofa Mętraka dla Błażeja Hrapkowicza

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 09:00
Błażej Hrapkowicz, prowadzący audycję "Na Cztery Ręce", zdobył główną nagrodę przyznawaną młodym krytykom filmowym.
Nagroda im. Krzysztofa Mętraka dla Błażeja Hrapkowicza
Foto: Bartosz Bajerski

Jury XVIII Konkursu o nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, wyróżniającą młodych krytyków filmowych jednogłośnie postanowiło przyznać Grand prix, rzeźbę autorstwa Adama Myjaka oraz 10 000 zł. Błażejowi Hrapkowiczowi za "perfekcję warsztatu, elastyczność w doborze tematów, klarowność wywodu i konsekwentne tworzenie prozy krytycznofilmowej w której kwestie estetyczne i światopoglądowe splecione są w sposób nienachalny i dojrzały".

Uroczyste wręczenie nagród wraz z projekcją filmu wybranego przez laureata odbędzie się tradycyjnie 25 lipca podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Konkurs o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, zmarłego w 1993 roku krytyka filmowego, ma na celu promowanie młodych ludzi piszących o filmie: studentów, dziennikarzy, krytyków. Organizatorem konkursu jest Za Production we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.

Czytaj także: Błażej Hrapkowicz laureatem wyróżnienia w konkursie o Nagrodę im. Mętraka <<<

Naszemu redakcyjnemu koledze szczerze gratulujemy i przypominamy, że Błażeja możecie usłyszeć na naszej antenie w audycji "Na cztery ręce" każdy czwartek po godzinie 23.00.

(rav/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM kino KULTURA

Czytaj także

Nowe kino Portugalii - mniej refleksji, więcej życia

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 11:30
Świat widziany oczami portugalskich filmowców bywa fascynujący. Niestety o współczesnej kinematografii tamtego regionu Europy wiemy niewiele. Ma się to zmienić za sprawą przeglądu pod hasłem "Kino.PT".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta z kamerą, czyli jak reżyserki zdobywały świat

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 09:30
Kino kobiece to nie jest termin ukuty na potrzeby dyskusji o gender, tylko nurt obecny w kinematografii od lat. Jak wygląda on dziś?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Mikulski: niczego w życiu nie żałuję

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 08:00
Stanisław Mikulski 1 maja obchodził swoje 85. urodziny. Przypominamy wizytę aktora w Czwórce i rozmowę, podczas której przyznał, że niczego w życiu nie żałuje.
rozwiń zwiń