Prezent dla zwierzaka w prezencie dla człowieka

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 06:00
Zimą, ale nie tylko wtedy, warto pamiętać o bezpańskich zwierzętach, które choć przebywają pod opieką schronisk, przytulisk czy fundacji, to potrzebują naszej pomocy. W audycji "Na cztery ręce" zdradziliśmy kilka pomysłów na to, jakie specjalne – świąteczne akcje są przeprowadzane z myślą o czworonogach.
Audio
  • Świąteczna pomoc dla zwierzaków w audycji "Na cztery ręce"

Pomagać warto cały rok, ale w okresie świątecznym możemy tą pomocą uszczęśliwić zarówno zwierzaka, jak i osobę, w której imieniu pomożemy. Jednym z pomysłów na taki "prezent w prezencie" jest akcja organizowana przez Przytulisko dla Zwierząt w Głownie – "Okaż łapę, podaj serce. Wirtualna adopcja pomysłem na prezent".

Polega ona na miesięcznej wirtualnej adopcji wybranego psa lub kota w czyimś imieniu. Po wybraniu zwierzaka na stronie internetowej Przytuliska, a następnie wysłaniu do organizacji specjalnego formularza, który również można pobrać ze strony i wpłaceniu dowolnej wysokości datku otrzymujemy prezent. Jest to eleganckie zaświadczenie, na którym umieszczone jest imię i nazwisko osoby, której chcemy je podarować, zdjęcie wybranego zwierzaka, a także informacja, że dzięki temu gestowi dany zwierzak będzie miał cieplejszą budę, lepszą opiekę itp.

- Przypuszczam, że pod choinkę dostaniesz jakieś skarpetki, sweter, płytę, książkę, natomiast to jest wyjątkowy prezent, dlatego że z jednej strony jest on dla Ciebie, a z drugiej strony jest to podarunek dla zwierzaka – zachęca do akcji Katarzyna Kucharska, wolontariuszka w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie.

Inne formy prezentów proponuje Fundacja Viva. Akcja dla Zwierząt. Na stronie internetowej kampanii Zaginął Dom można znaleźć informacje o możliwości kupienia ręcznie wykonywanych bombek, z których zysk zostanie przekazany na pomoc zwierzakom pozostającym pod opieką Fundacji. Są to piękne ozdoby, które można zawiesić na choince lub dać komuś w prezencie.

- Drugi pomysł to kalendarz "Wybierz Miśka", który wydajemy już chyba po raz szósty. Myślę, że to jest świetny prezent, bo akurat rok się kończy, a wszystkim nam potrzebne są kalendarze – przekonuje Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva. Akcja dla Zwierząt.

W audycji "Na cztery ręce" rozmawialiśmy również o pomocy bezdomnym kotom, Schronisku dla Zwierząt w Korabiewicach, stałych wirtualnych adopcjach, a także między innymi o akcjach organizowanych w Internecie. Jaka jest ich skuteczność? Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audycji.

Zobacz więcej na temat: Boże Narodzenie Czwórka
Czytaj także

Jak "Koteria" kotom pomagała

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 14:20
Kotka w ciągu kilku lat może wydać na świat mnóstwo małych. Żeby temu zapobiec ośrodek "Koteria" oferował opiekunom tych zwierząt darmową sterylizację. Tak było do niedawna. Teraz brakuje pieniędzy.
rozwiń zwiń