Polskie Radio
Section05
dotacja

Zaległości w wypłatach z programu "Czyste Powietrze". Ministerstwo szuka rozwiązania

Ministerstwo klimatu pracuje nad przeznaczeniem pieniędzy z programu Feniks, by wypłacić zaległe dotacje w programie "Czyste Powietrze" - poinformowała szefowa resortu Paulina Hennig-Kloska. W jej ocenie, uruchomienie tych środków zajmie kilka tygodni. Jak przypomniała minister, NFOŚiGW wstrzymał wypłaty, a w efekcie kilkanaście tysięcy rodzin czeka na wypłaty.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Klimatu i Środowiska NFOŚiGW fundusze europejskie dotacja

Rządowe dofinansowanie zadań samorządowych. Ponad jedna trzecia miliarda złotych

Pozytywną opinię zyskał przygotowany przez rząd podział środków rezerwy subwencji ogólnej na 2023 rok. W tym roku dofinansowanie uzyska 95 jednostek samorządu terytorialnego - 15 województw, 34 miasta na prawach powiatu oraz 46 powiatów. Na ten cel co roku przeznaczane jest blisko 336 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA infrastruktura samorząd dofinansowanie drogi dotacja inwestycje

Program na rzecz zatrudnienia socjalnego. Minister Maląg przedstawiła rządowy plan pomocy

W przyszłym roku w ramach programu na rzecz zatrudnienia socjalnego przeznaczymy 3 mln zł na aktywizację osób wykluczonych społecznie - poinformowała minister rodziny Marlena Maląg. O dotację mogą się ubiegać m.in. podmioty prowadzące kluby i centra integracji społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg społeczeństwo dotacja praca zatrudnienie bezrobocie pomoc pomoc społeczna

Rząd pomoże w likwidacji barier dla niepełnosprawnych. Rusza nabór wniosków

Kolejna forma wsparcia rządowego Programu Dostępność Plus to granty dla ponad 600 samorządów, po 100 tys. zł lub 250 tys. zł. - To dodatkowe środki, o które mogą ubiegać się gminy na poprawę dostępności w urzędzie, domu kultury, ośrodku zdrowia, szkole, czy przedszkolu - powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej dotacja fundusze unijne niepełnosprawni samorząd

"Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej". Piotr Gliński zainicjował drugą edycję programu

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński poinformował, że "trwa nabór do drugiej edycji programu »Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej«". Przekazał, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczy "2 mln zł na finansowanie i dofinansowanie realizacji dotyczących rzeźby w przestrzeni publicznej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotacja dofinansowanie rzeźba społeczeństwo przestrzeń publiczna samorząd KULTURA SZTUKA