"Taka ładna, a na wózku"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 11:28
- Nie znoszę, kiedy ludzie się oglądają i komentują: "taka ładna, a na wózku" - mówi Weronika, bohaterka reportażu Magdaleny Skawińskiej pt. "Piękna na wózku".
Audio
  • Ile może niepełnosprawny? Reportaż Magdaleny Skawińskiej "Piękna na wózku" (Na cztery ręce/Czwórka)
Bohaterka reportażu - Weronika Wróbel.
Bohaterka reportażu - Weronika Wróbel.Foto: Paweł Nałęcz/ Fundacja JedynaTaka

Weronika wzięła udział w pierwszych Wyborach Miss Polski na wózku, by pokazać, że taka dziewczyna jak ona też może się podobać. I żeby zaprzeczyć powszechnej opinii, że osoby niepełnosprawne powinny siedzieć w domu.

O tym, czy kandydatka przejdzie do drugiego etapu konkursu, na początku decydowali internauci. Dzięki ich głosom weszła do pierwszej dziesiątki najpiękniejszych. Teraz stresuje się występem przed publicznością, która zbierze się na widowni.

To jednak nie będzie jej pierwszy publiczny występ. Bohaterka reportażu trenuje... wyciskanie sztangi na leżąco. - Najwięcej podniosłam 40 kg. A ważę 45! Prawie siebie podniosłam! - mówi. I przyznaje, że wszyscy się dziwią. - Taka drobna i podnosi ciężary...

Czytaj także: reportaże w Czwórce <<<

Na pytanie, czy jest coś, czego nie robi, w czym niepełnosprawność przeszkadza, odpowiada: - Nie biegam. Tylko nie biegam...

Reportaż Magdy Skawińskiej "Piękna na wózku" został przygotowany w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

jl

Czytaj także

By pamięć o babci nie zginęła

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 10:48
"Miła, padnij" - tak krzyknęła "Cyganka" do Teresy Lewtak-Stattler i może tym poleceniem uratowała jej życie w Powstaniu Warszawskim. Dziś, filmowo o "Miłej" opowiada jej wnuczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie palindromy - nowa forma sztuki

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 08:00
– Kobiety znacznie lepiej reagują na palindromy niż mężczyźni – mówi prof. Tadeusz Morawski, pracujący w Instytucie Radioelektroniki Politechniki Warszawskiej, czołowy polski twórca i znawca palindromów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poszukiwacze pereł, których pasjonuje historia

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 08:00
Bractwo Poszukiwaczy Pereł działa w 3. Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. To pasjonaci, którzy co tydzień spotykają się po szkole, by posłuchać o różnych ciekawostkach historycznych. Poza tym co miesiąc jeżdżą w różne zakątki Polski, by zwiedzać.
rozwiń zwiń