Las zamknięty w szkle. Jak stworzyć własny mikroklimat?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 14:30
- Zainteresowanie lasami w słoikach z tygodnia na tydzień rośnie. Ich podstawową zaletą jest fakt, że nie trzeba ich podlewać, a w ich tworzeniu ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia - powiedziała w Czwórce Monika Pietras z showroomu GDEL.
Audio
  • Monika Pietras o odpowiednim przygotowaniu lasu w słoiku (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Monika Pietras i ekipa Najlepszego Dnia Tygodnia
Monika Pietras i ekipa "Najlepszego Dnia Tygodnia"Foto: PR

- Sam słoik nie ma znaczenia, bo do każdego jesteśmy w stanie dopasować odpowiednie rośliny. Najważniejsza jest natomiast pokrywka, która pozwoli, by las dobrze nam się ukorzenił i by wszytko odpowiednio funkcjonowało w obiegu zamkniętym. W tym wypadku lepsze będą słoje zamknięte korkiem, niż te ze szklanym wieczkiem. Te drugie mają to do siebie, że jednak gdzieś to powietrze przepuszczają - powiedziała Monika Pietras.

czytaj więcej
las rośliny słoik 1200x660.jpg
Ogród w słoiku - design stworzony przez naturę

Pytana o odpowiednie przygotowanie lasu Monika Pietras stwierdziła, że "na początku do słoika powinniśmy wrzucić zwykły, suchy piasek". - Kolejnym etapem jest węgiel w granulkach, który działa antybakteryjnie na rośliny. Następnie dodajemy ziemię, w której wykopujemy dziurkę. Sadzimy w niej rośliny, które lubią wilgotne podłoża. Bardzo istotną rzeczą jest, by wszystkie korzenie były zakryte. Nasz las podlewamy niewielką ilością wody. Na koniec dodajemy mech i kamyki, które ubarwią nam otoczenie - dodała Pietras.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Monika Pietras (showroom GDEL)

Data emisji: 09.03.2018

Godzina emisji: 8.17

koz

Czytaj także

Rośliny do zadań specjalnych. Na sen i na toksyny

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 16:40
- Rośliny w domu nie tylko upiększają wnętrze, ale też mogą ułatwiać zasypiane i walczyć ze smogiem - przekonuje Adam Kasicki autor bloga "Magicznyswiatroslin.blogspot.com".
rozwiń zwiń