Balkon - może zastąpić nam ogród?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 11:25
- Ja balkon traktuję jak drugi pokój, takie przedłużenie salonu od kwietnia do września - przekonuje w Czwórce Katarzyna Kuźma, autorka programu "Projekt balkon". Jak na małej balkonowej przestrzeni zrobić sobie oazę relaksu?
Audio
  • Jak zamienić balkon z graciarni w ogród? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
W Czwórce przekonujemy, że balkon to wcale nie musi być składowisko rzeczy niechcianych (zdjęcie ilustracyjne)
W Czwórce przekonujemy, że balkon to wcale nie musi być składowisko rzeczy niechcianych (zdjęcie ilustracyjne)Foto: daymon_ss/Pixabay.com
Sprawdź też:
stolarz rmeble renowacja 1200x660.jpg
Renowacja mebli. Jak to zrobić samemu?

- Wszystko zależy od rozmiaru balkonu. Gdy zaczynam go projektować, to zadaję sobie pytanie, do czego ma nam balkon służyć i jak chcemy tam spędzać czas - mówi Katarzyna Kuźma. - To, że mamy mały balkon wcale nie znaczy, że nie będziemy mogli się tam położyć, żeby się na przykład poopalać - dodaje dekoratorka balkonów. Od czego zatem zacząć?

- Najpierw zróbmy na balkonie solidny porządek. Pozbądźmy się starych suszarek do prania, słoików  i gratów, które tam przechowujemy - radzi Katarzyna Kuźma. - Potem skupmy się na podłodze i  idźmy stopniowo w górę. Najczęściej na balkonach spotykamy płytki i kafle, a one są zimne i śliskie. Ja polecam deski tarasowe, kompozytowe lub podłogę na klik - wyjaśnia ekspertka.

Posłuchaj też:
sypialnia makijaż kosmetyka kobiety 1200.jpg
Sypialnia. "To miejsce intymne, ale można zaszaleć"

Z czego jest ona zrobiona, czy można ją wszędzie dostać i czy po roku użytkowania będzie dobrze wyglądać? Jakie meble, oświetlenie i roślinność wybrać na balkon? Oraz jak dyskretnie odgrodzić się od sąsiadów? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy z Czwórki.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Katarzyna Kuźma (autorka programu "Projekt balkon")

Data emisji: 25.08.2017

Godzina emisji: 8.16

jsz/kk

Czytaj także

Drugie życie rzeczy. Które meble warto przerobić?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 14:00
- Wszystkie meble mogą mieć drugie życie, ale nie wszystkie na nie zasługują - przekonywał w wakacyjnej audycji "Najlepszy dzień tygodnia" Artur Indyka, autor programu "Meblokreacje".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ogród w słoiku - design stworzony przez naturę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 14:34
- Zamiast adrenalinowych skoków i czekolady polecam grzebanie w ziemi, które podnosi poziom szczęścia - mówi w "Stacji Kultura" Aleksandra Pawelska, organizatorka Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego, podczas którego będzie można nauczyć sztuki "terrarium garden", czyli hodowli roślin w szkle.
rozwiń zwiń