Czas na zegar, a zegar na ścianę

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 11:43
Kawałek sklejki, resztka tapety, klej, farba i gotowy mechanizm zegarowy, który kupimy w necie. Jak z tego zrobić zegar i na co zwrócić uwagę podpowiada Kasia Sobol z Kliniki DIY. 
Audio
  • Katarzyna Sobol z Kliniki DIY podpowiada jak zrobić zegar (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Katarzyna Sobol z Kliniki DIY
Katarzyna Sobol z Kliniki DIYFoto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka

- Do zbudowania zegara można wykorzystać gotowe podkłady, tarcze ze sklejki, z HDF-u albo MDF-u i do tego dokupić mechanizm - mówi gość Kuby Marcinowicza. - Trzeba zwrócić uwagę czy kupujemy mechanizm tykający, czy tzw. płynący. Kupując mechanizm warto o to dopytać - podkreśla.  

Podkłady do zegarów można kupić w specjalnych sklepach z materiałami dla majsterkowiczów, ale i w marketach budowlanych, gdzie możemy poprosić o ich przycięcie na wymagany wymiar. - Koła tam nie wycinają, ale prostokąty i kwadraty już tak - mówi specjalistka. 

Do zdobienia zegara możemy wykorzystać resztki starych tapet, wzorniki. Potrzebny nam będzie też klej. Na co należy zwracać uwagę przy naklejaniu tapety i mocowaniu mechanizmu? W jakiej kolejności montować zegar? O tym wszystkim opowiada Kasia Sobol z Kliniki DIY. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Katarzyna Sobol (Klinika DIY)

Data emisji: 4.10.2019

Godzina emisji: 8.18

pj/ac

Czytaj także

Nie rób deski z sosny, wybierz przynajmniej buczynę

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 14:34
- Zrobienie deski do krojenia wymaga bardzo niewielu umiejętności, jest bardzo proste - mówi Kasia Sawko, autorka książki "Wióry lecą". - Jednocześnie jest ona bardzo efektowna i praktyczna - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak dać rzeczom drugie życie? To sprawdzaliśmy w Czwórce!  

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 14:42
Gustowna gruszka zrobiona ze starej żarówki, czy biurkowy organizer wyczarowany z puszki po przetworach - to możliwe. Jak zrobić piękne ozdoby ze starych przedmiotów - to sprawdzaliśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń